השלמת ביטוח של קבלן? - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אנני

  נשלח ע"יאנני 23:35, 29 ביוני 2015

  שלום, אני גרה בצמוד קרקע ועומדת לשפץ את הבית עם קבלן (רשום). ביקשתי את הפוליסה שלו והיא מכילה את הכיסויים הבאים (כל הסכומים הם לפרויקט יחיד, במיליוני ש'קלים) : •רכוש - עד 0.5 מש"ח •נזק עקיף מתכנון לקוי - עד 1 מש"ח •כיסוי נזקי טבע - עד 1 מש"ח •גוף ורכוש צד ג' - עד 1 מש"ח •אחריות מעבידים - עד 6 מש"ח לעובד, עד 20 מש"ח סה"כ. השיפוץ יימשך 3 חודשים. האם הכיסויים נחשבים גבוהים מספיק, והאם מומלץ לרכוש ביטוח שלי להשלמת חלק מהכיסויים? (אילו ואיזה סכום? מה לבקש מהסוכן?) חשוב לציין שיש לי פוליסת מבנה ורכוש פרטית, אבל כמובן שאינה מכסה אירועים הקשורים לשיפוץ.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:20, 6 ביולי 2015

  סכום הביטוח לא נראה גבוה. בפרט הביטוח לנזק גוף ורכוש צד ג'.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.