טיפול של חברת ביטוח בטביעה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • מרינה

  נשלח ע"ימרינה 14:32, 4 באוקטובר 2015

  שלום.פניתי לחברת ביטוח שלי לאחר שאוטו אחר נכנס באוטו שלי מאחור וגרם נזק. במוסך שעובד עם החברה לאחר התיקון אמרו לי לשלם שני צ'קים דחוים לשלושה חודשים בסכום הכולל 8500 ש"ח ומיד העבירו את כל המסמכים לחרבת הביטוח שלי. לאחר חודש התקשרתי לחברת הביטוח לשאול באיזה שלב הטיפול בתביעה. הם אמרו: הטביעה עוד לא הועברה לחברת הביטוח של הפוגע ,הטיפול בנתיים ב"חיתולים" ואפילו לא העבירו להם דוח מהשמאי. נשארו שני חודשים ואני מאוד מודאגת שלא יהיה לי כיסוי לצקים עם התהליך לא יסתיים בזמן. האם מוגדרת בחוק תקופה לטיפול בתביעות ,האם חודש זאת תקופה סבירה לעיקוב ואם לא-מה עלי לעשות? תודה מראש על התיחסות

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  19:19, 8 באוקטובר 2015

  זה תלוי את מי תבעת.אם ביקשת לתבוע את הביטוח המקיף שלך, הם צריכים להעביר אליך כסף תוך 30 יום מיום שיש להם את כל המסמכים, אבל אם ביקשת לתבוע את צד ג', זה יכול לקחת הרבה זמן.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.