תביעת הביטוח כשהרכב ללא טסט והביטוח ללא כיסוי נהג צעיר - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ניסים

  נשלח ע"יניסים 09:37, 8 באוקטובר 2015

  שלום רב, הבן שלי נהג ברכב ובזמן שעמד ברמזור נכנס בו רכב מאחורה, הנהג הפוגע מודה שהוא האשם הבלעדי. הבעיה שפג תוקף הטסט לרכב לפני מספר ימים ובנוסף הביטוח לא מכסה נהג צעיר.. השאלה היא האם יש בעיה? הרי הנהג הפוגע מודה באשמה מלאה ואין שום קשר לנהג הצעיר שהרי הרכב היה כמעט בעצירה מוחלטת.. בנוסף אין שום קשר לתקינות הרכב כך שאין קשר לחוסר הטסט. האם במקרה כזה אני יכול לתבוע את חברת הביטוח שלי? האם יש מה לעשות? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  19:22, 8 באוקטובר 2015

  אם תתבע את חברת הביטוח שלך היא לא תשלם כי הביטוח לא חל. חברת הביטוח שלך מכסה ביטוח מקיף. אם תתבע את חברת הביטוח של הנהג הפוגע, היא תצטרך לשלם כי לשאלה האם היה או לא היה לבן שלך ביטוח אינה רלוונטית. לצערי, אני חייב להזהיר אותך שסביר מאוד להניח שמי שהודה שהוא אשם בזמן אמת, ישנה את עמדתו בחלוף זמן.

  תגובה
 • 19:25, 8 באוקטובר 2015

  תודה רבה על המענה,
  איך עובד התהליך של תביעת ביטוח בצורה פרטית?

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  04:21, 9 באוקטובר 2015

  אם הנזק מספיק נמוך - מגישים את זה בבית משפט לתביעות קטנות. אם הנזק גדול יותר, כדאי להתייעץ עם עו"ד ולהחליט האם הוא יכתוב לך את התביעה או גם ייצג אותך.
  הנה לינק להסבר על בית משפט לתביעות קטנות (אגב, אפשר לתבוע בו עד 33,800 ש"ח)

  http://elyon1.court.gov.il/heb/info/choveret/Tktanot-heb.pdf

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.