ביטוח דירה לדירה שמשמשת קליניקה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 19:43, 2 בינואר 2016

  שלום, לפני כשלוש שנים רכשתי דירת מרתף (בבנין מגורים) אשר משמשת כקליניקה. מכיון שלקחתי משכנתא נדרשתי לעשות ביטוח מבנה לדירה, וכך עשיתי. לפני כחצי שנה קרה אירוע של הצפת ביוב שנגרמה עקב מקור חיצוני, ונגרם נזק לרצפה, קירות ומחיצת גבס. תיקנתי את הנזקים הפיזיים, סכום שהגיע לכ10000 שח. שמאי חברת הביטוח העריך את הנזק בהתאם לחשבוניות שסיפקתי. לתומי חשבתי שאקבל את כספי... אך חברת הביטוח הודיעה לי שמכיון שהנכס אינו משמש למגורים הפוליסה מחריגה חלקים מהנכס שמשמשים לעסק, ולכן אינני זכאי לקבלת פיצוי. טענתי בפני הסוכן שהנכס נרכש כקליניקה, הוא טען שהוא הבין שזו דירה וכך ביטח אותה. כמו כן, הנזק הוא למבנה בלבד, ואין משמעות אם זה עסק או מגורים. הסוכן דיבר עם חברת הביטוח (איילון) והם שלחו הצעה לפיצוי של 4000 שח, לפנים משורת הדין, אך דורשים שאחתום על כתב סילוקין. אשמח לדעת מה האפשרויות העומדות בפני? בתודה מראש לעונים, יניב

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:08, 3 בינואר 2016

  עליך להימנע מלחתום על כתב הסילוק. עליך לתבוע הן את חברת הביטוח והן את הסוכן.

  תגובה
 • 06:14, 3 בינואר 2016

  אבל מה לטעון? הרי בפוליסות הדירה רשום במפורש שהגדרת הדירה היא 'למעט חלק מהדירה המשמש לעסק'. ראיתי איזה פסק דין בנושא להתייחס לכך

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.