• 11 במרץ 2015

    סעיף 9-5ב

    לעו"ד ורו"ח חיה אביסרור-שמעוני שלום, לאחרונה זכיתי בתביעת רשלנות רפואית וברצוני להפקיד את הסכום בקופת גמל על מנת לזכות בפטור ממס על פי סעיף 9-5 ב ,. האם בעתיד כשאזדקק לכסף אוכל למשוך את הקרן והרווחים ללא מיסוי?
    הערה: הנני נכה 100% לצמיתות.

    11 במרץ 2015
  • 11 במרץ 2015

    סעיף 9-5ב

    בשמחה.
    המון בריאות!!!!

    11 במרץ 2015
  • 11 במרץ 2015

    סעיף 9-5ב

    אילן שלום רב,
    סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה מעניק פטור ממס הכנסה בכפוף לתנאים המצויינים בו. באם המדובר בפיצויים שהתקבלו בשל פגיעת גוף- כפי שציינת רשלנות רפואית, אזי הריבית שתנבע מכספים שיופקדו בפקדון, בתענית חסכון או בקופת גמל ואשר מקורם בפיצוי על פגיעת גוף תהיה פטורה עד לסכום של 262,560 ש"ח נכון לשנת 2014 . משיכת כספי הקרן לא תמוסה אף היא.

    11 במרץ 2015
    • 11 במרץ 2015

      המון תודה והערכה על המשוב המהיר והברור...

      המון תודה והערכה על המשוב המהיר והברור...

      11 במרץ 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?