• 12 בדצמבר 2012

הוגשה נגדי תלונה שלא היתה ולא נבראה על נשיכת כלב

שלום,
    לפני יותר משנה הגיש נגדי אדם שאני לא מכירה אותו ולא פגשתי אותו מימיי, תלונה במשטרה על כך שכלבי, מסוג זאב, נשך אותו, הוא פגש אותנו מטיילים בפארק בשכונה, ניגש אלינו ואמר לי כי הכלב שלי נשך אותו לפני מספר שבועות, והוא הגיש על כך תלונה במשטרה, אמרתי לו שאני לא מכירה אותו, שאני לא יודעת מה הוא רוצה ממני, והכלב שלי לא נשך אותו מעולם, אך הוא נטפל אלי, ולא נתן לי ללכת לאף כיוון, ורצה את הפרטים שלי, לבסוף הזמנתי לו משטרה על כך שהוא מטריד אותי, והמשטרה לקחה את הפרטים שלי, העבירה אותם למוקד המשטרה, שביקשו ממני להגיע אליהם לחקירה, שבה הושפלתי, צילמו אותי, ונלקחו ממני טביעות אצבע, כאשר אני כל הזמן אומרת להם שאני רוצה להגיש נגד אותו אדם תלונה על הגשת תלונת שווא נגדי. הם לא איפשרו לי לעשות זאת. עברה כבר יותר משנה מאז מקרה מזעזע זה, ועד היום אני לא יודעת מה נעשה במשטרה בנושא זה. מה אני יכולה לעשות כיום בנושא זה? אני רוצה לתבוע את אותו אדם על הגשת תלונה שיקרית נגדי במשטרה, ורוצה ממנו פיצוי על כל עוגמת הנפש שנגרמה לי במשטרה, שחקרה אותי כאחרון הפושעים. אולם אני לא יודעת מי הבן אדם, יש לי רק את מספר התיק שנפתח במשטרה בנושא זה. מה אני יכולה לעשות כיום?
    בתודה, יעל

12 בדצמבר 2012
  • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 13 בדצמבר 2012

הוגשה נגדי תלונה שלא היתה ולא נבראה על נשיכת כלב

לא ניתן לתבוע אדם על הגשת תלונה במשטרה. לא ניתן לתבוע על חקירת משטרה בעקבות תלונה. לא על כל דבר ניתן "לתבוע". מדובר באי נעימות ועגמת נפש אולם אין אפשרות או כדאיות כלכלית להתערבות משפטית.

13 בדצמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?