תאונה בבית אבות - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • סוזן

  נשלח ע"יסוזן 10:52, 1 בדצמבר 2013

  הי, אימי מאושפזת בבית אבות סיעודי לתשושי נפש.לפני מס' חודשים היא נתקלה בדייר שחוסה איתה במקום ונפלה שם שברה את עצם הירך ברגל ואת שורש כף היד ביד. היא הייתה מאושפזת בבית חולים,עברה ניתוח ברגל והייתה כחודש בגבס ביד .אחר כל הייתה חודש וחצי בשיקום ולאחר מכן חזרה לאותו בית אבות ולאותה מחלקה. מותר לציין שמאז הנפילה היא לא חזרה לתפקוד פיזי ולהתניידות מלאה כפי שהייתה קודם לתאונה וגם בעקבות התאונה חלה החמרה קוגנקטיבית במצבה והיא מסרבת לאכול ורזתה מאוד.שאלתי היא האם יש מקום לתביעת נזיקין כנגד חברת הביטוח שמבטחת את המקום על אף שהיא חזרה לאותו מקום .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  12:13, 1 בדצמבר 2013

  כדי להגיש תביעה צריך להוכיח רשלנות של בית האבות שגרמה לתאונה. זו לא תביעה אותומטית. אם הנפילה ארעה בנסיבות אומללות עקב אי יציבות ,או מעידה, או בעיית ניידות אחרת של האם אין עילת תביעה. כדי לדעת אם היתה או לא היתה רשלנות דרושים פרטים נוספים.

  תגובה
 • 10:20, 11 בדצמבר 2013

  הנפילה ארעה כתוצאה מכך שהיא יצאה מהמיטה שלה לכיוון הדלפק קבלה ומלפניה הלך חוסה אחר שנתקל בה. בדלפק ממול המסדרון הייתה אמורה לשבת אחות ולעקוב אחרי הדיירים שיוצאים מהחדרים לכיוון המסדרון ובאותו רגע שזה קרה האחות לא הייתה בדלפק שזה בהחלט מעיד על רשלנות כי אם היא הייתה היא יכלה למנוע את התאונה. יתרה מכך יש תיעוד מלא ומצולם של המקרה היות והמקום מצולם 24 שעות. והאחות האחראית ראתה את הצילום וסיפרה לי שזה מה שקרה.וכשביקשתי לראות גם את המקרה היא כל הזמן התחמקה ואמרה שהיא לא מצליחה לשחזר אחורה וצריכה להזמין את הטכנאי מחשבים. ומאז לא ראיתי את הקלטת.

  תגובה
 • 19:13, 22 בינואר 2014

  שלום , אני עובדת בתכנית טלויזיה חדשה שעוסקת בתביעות קטנות, אשמח לשוחח איתך.
  לפרטים נוספים כנס ל -

  https://www.facebook.com/pages/%D7%94%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F/507915195989661?notif_t=page_invite_accepted

  ג'ייין

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.