open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 1 במאי 2014

      עזרה דחוף

      שלום לכם ...דחוף אני זקוקה ליעוץ: לפני כחצי שנה עצרתי בשולי הכביש (מדרכה בעיר) הבת שלי איתי ברכב ..עצירה מלאה ,מנוע כבויי, שתינו בלי חגורות יושבות ומדברות על התוכניות לגבי המשך דרכינו... (אנו עומדות עם הרכב כ 50-70 מטר מצומת ) לפנות ימינה לאמא של בעלה לקחת ממנה משהו... או לפנות שמאלה ולנסוע לכיוון היציאה מהעיר לכיוון גן יבנה שם אנו גרים...בזמן הזה פתאום מגיעה מישהי עם רכב מושכר של שלמה סיקסט במהירות ונכנסת לפניי כשהיא כנראה עם הטלפון ביד (המאחרשערה מאחר ומייד לאחר שהשתפשפה על הפגוש הקידמי של ריכבי היא יצאה עם הנייד ביד)היא יצאה מהרכב ראתה את הנזק אצלה הדלתות מצד ימין שלה השתפשפו ...ואמרה לי " מה את לא מסתכלת לאן את נוסעת?" אמרתי לה :" חמודה שלי...מה זתומרת לאן אני נוסעת ? אנחנו בכלל יושבות ברכב ללא חגורות ומנוע כבויי ...לאן בדיוק אפשר לסוע?? טוב בלי להתווכח החלפתי איתה פרטים צילמנו את הרכבים ונסענו לדרכינו ..לא חשבתי שהיא תגיש תביעה כשהיא אשמה ...אני ממש לא התכוונתי לתבוע אותה אצלי לא קרה כלום חוץ משריטה קטנה.. שאלתי בסוכנות הביטוח מה קורה במקרה כזה והם הרגיעו אותי שהיא יכולה "לתפוס במנורה " לפני כמה זמן הגיעה דרישה לתשלום מהחברה לאחר שהרכב תוקן והנזק 10500 שח ...אחרת יתבעו ....הבעיה שמתברר שבתקופה המדוברת לא היה לי ביטוח פרט לחובה ( חברת הביטוח ביטלה עקב חוב שהיה לנו אצלם).. מה עושים??? שאלתי את אחת הפקידות בסוכנות הביטוח והיא אמרה לי לדבר עם העו"ד שלהם ולהסביר ולומר שאין לי בעייה לגשת למשפט ושם לטעון בכתב ההגנה לחפותי...ולקוות לטוב... במקרה הרע אצטרך לשלם הכל כולל הוצאות משפט וכו' .... מה עושים אני גם ככה בקשיים כלכליים קשים ... בבקשה תעזרו לי !!!! תיעצו לי ,,,מה לעשות ??? דחוף!!!!!!! אירמה

      1 במאי 2014
     • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 2 במאי 2014

      עזרה דחוף

      ראשית לא להתרגש. מדובר במכתב דרישה רגיל של חברת ביטוח שניתן להשיב עליו בקלות ולתאר בפשטות שאת מכחישה הן את אחריותך לתאונה (כי היית במצב עמידה עם מנוע דומם והנהגת המבוטחת פשוט נכנסה בך) וכי את גם מכחישה את טענות הנזק כי הרכב של הנהגת השנייה בכלל לא נפגע (כטענתך). לכן כל הדרישה שיקרית מוגזמת וגובלת בהונאה ורמאות. אם תוגש כנגדך תביעה בבית משפט לתביעות קטנות תאלצי להגיש הגנה (לא דרוש עורך דין) ולטעון את טענותייך.

      2 במאי 2014
      • 4 במאי 2014

       עזרה דחוף

       סליחה אבל לא הבנת....הרכב שלה כן ניזוק בדלתות בצד ימין.....הרכב שלי לא ניזוק פרט לשיפשוף קטן בטמבון.... אבל שוב היא זו שהשתפשפה עליי....הבעיה היא שלי לא היה ביטוח (מתברר אח"כ) פרט לחובה....מה עושים..???

       4 במאי 2014
       • 4 במאי 2014

        עזרה דחוף

        דיברתי היום עם מחלקת תביעות של שלמה סיקסט שהרכב הושכר מהם ...ודרכם הגיעה הדרישה וניסיתי להסביר שהגברת שנהגה ברכבם היא זו שאשמה ...ושאני סה"כ עמדתי בצד עם מנוע כבויי עם הבת שלי אפילו ללא חגורות...הבחורה ממחלקת תביעות כתגובה אמרה בחוצפה וללא סבלנות " אז את לא מודה?.. תגידי את זה בבית המשפט.אז למה בכלל התקשרת ??." אמרתי לה שהתקשרתי בעצם כדי להסביר מה באמת קרה... וזהו... ושאין לי התנגדות להגיעה לבית המשפט ... מצפוני נקי...... אז עכשיו ,מה עושים האם אני צריכה יצוג של עו'ד איתי כשיהיה המשפט????

        4 במאי 2014
        • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 5 במאי 2014

         עזרה דחוף

         אין מה "לעשות" כרגע. מכתב דרישה של חברת ביטוח אינו "תביעה משפטית". אין צורך לדבר עם פקידות של חברת הביטוח . צריך להשיב בכתב על המכתב שלהם כפי שכבר הסברתי לך. אם תוגש תביעה משפטית צריך להתגונן.

         5 במאי 2014
       • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 4 במאי 2014

        עזרה דחוף

        בסדר. עדיין את יכולה לענות למכתב ולציין שהרכב שלך היה בעצירה מוחלטת והיא זו שנכנסה בך. גם אם נגרם לה נזק עדיין רצוי להכחיש במכתב התשובה שלך גם את הדרישה הכספית . אם תוגש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות עלייך להגיש כתב הגנה ולטעון שם את הטענות שלך כפי שהסברת בפנייה אלינו. בבית משפט לתביעות קטנות מופיעים האזרחים בעצמם ולא צריך עורכי דין.

        4 במאי 2014
     שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form