נתונים - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 12:00, 2 ביוני 2014

  שלום רב למנהל הפורום בחישוב גס כמה אחוזים מתיקי הנזיקין (תאונות עבודה , דרכים רשלנות רפואיות ) מסתיימים בפשרה לפני שלב הוכחות ? ובמקרה שיש יותר מצד אחד שנתבע בתיק כמה אחוזים מהתיקים בפשרה לפני שלב הוכחות ? ב. האם לעורכי דין של חברות ביטוח יש אינטרס להאריך תיקים כי הם מתוגמלים למשך יותר זמן או שמבחינתם התשלום הוא לפי תיק ולא לפי הופעות בבתי משפט וכ'ו ויש להם רצון דווקא לסיים תיקים מהר וכל המשיכות זמן לעיתים נובעות מצד שלוחיהם ולא מצידם? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  15:09, 2 ביוני 2014

  אין סטטיסטיקה כזאת. רוב התיקים מסתיימים בפשרות. אין לעורכי דין מייצגי חברות ביטוח אינטרס כלכלי "למשוך תיקים". להפך. שכר הטרחה משולם להם לאחר סיום התיק. אין לאף עצמאי אינטרס להאריך את תקופת העבודה כאשר שכרו משולם רק בסיום העבודה. אין תיגמול מיוחד או נוסף על "הארכת הדיונים".

  תגובה
 • 19:05, 2 ביוני 2014

  תודה אז מדוע אם כך יש להם נטייה לדחות דיונים ולעכב תשובות לרגע אחרון זה לא נוגד את זה שהם מעדיפים לסיים את התיק מהר ולקבל את כספם?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  10:36, 5 ביוני 2014

  לא כי הם עדיין מייצגים את חברת הביטוח. אם ימהרו לשלם ללא מלחמה אולי יקבלו שכרם מהר בתיק הנוכחי אבל כנראה שלא יקבלו לטיפולם תיקים נוספים של אותה חברה. לחברות הביטוח יש עורכי דין פנימיים שבודקים היטב את פעולותיהם של עורכי הדין החיצוניים.

  תגובה
 • 11:06, 5 ביוני 2014

  אוקי אז אם ככה עדיף לקבל בתביעה שמוגשת נגד חברות ביטוח משרדי עו"ד שמייצגים את הנתבעים בהרבה תיקים אחרים כלומר משרדים ותיקים שכבר הוכיחו את עצמם לחברות בביטוח ומטפלים בתביעות רבות של חברות הביטוח ולא משרדים שעו"ד שמייצג את חברת הביטוח הוא ללא מספיק נסיון ומוניטין על מנת להוכיח את עצמו הוא ינסה לעיתים ללכת עם התיק יותר רחוק מאשר משרדים שכבר יש אצלהם תיקים שבשגרה נכון?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  13:19, 5 ביוני 2014

  אין כללים כאלה. כל תיק מתנהל לגופו, ואני לא מאמין שעורכי דין המייצגים חברות ביטוח (ואגב רוב עורכי הדין שמייצגים חברות ביטוח מייצגים כמה חברות ומטפלים בהרבה תיקים במקביל), יעשו חשבונות קטנוניים ויתנו ייצוג לפי האינטרס הכספי האישי שלהם.

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.