חוות דעת - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • אורן

נשלח ע"יאורן 13:37, 16 ביוני 2014

שלום רב מדובר בתאונת עבודה חוות הדעת חוות הדעת מטעמי מסתכמים בכ 85 אחוז נכות ושל הצד השני בכ50 אחוז נכות השופט לפני הצעת הפשרה לא מינה מומחה ניטרלי אלא נתן הצעה על פי שיקול דעתו (עו"ד מטעמי ניסה לסכם על נכות ממוצעת אך לא קיבל אישור מהנתבעים והשופט לא מינה מומחה ) עו"ד מטעמי אמר לי בכל זאת שאם המשפט יתנהל וימשיך להוכחות אחרי תצהירים כי עד עכשיו לא היתה חוות דעת כזאת לא יהיה חוות דעת של מומחה ניטרלי בתיק והשופט יחליט על פי שני חוות הדעת מטעם שני הצדדים ויכריע האם ייתכן דבר כזה ? האם זה שהשופט עד עכשיו לא דרש חוות דעת ניטרלית מראה שהוא מעוניין על החלטה על מיצוע נכויות בין שלי לשלהם ?ב. האם תהיה זכות במידה והמשפט ימשיך להוכחות לחברת הביטוח לדרוש בדיקה שלי מחדש אצל המומחים מטעמה נניח לאור שיקום מקצועי שאני מקיים או שלא תהיה זכות כזאת כי יש גבול כמה אפשר לדרוש בדיקות של בנאדם ? תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

10:32, 18 ביוני 2014

מומחה רפואי ניטרלי הממונה ע"י בתי המשפט כאשר יש פער בין מומחי הצדדים בתיקי נזיקין (ותמיד יש פער), חוסך במרבית המקרים את הפרוצדורה הממושכת של חקירות מומחי הצדדים בבית המשפט, והחלטת בית המשפט לאיזה מומחה להאמין או לא להאמין, וכו וכו. כאשר יש מומחה נייטרלי הוא מהווה (במרבית המקרים) סוף פסוק מבחינה רפואית והעדת המומחים מטעם הצדדים נחסכת. אם לא ממונה מומחה נייטרלי הצדדים חייבים להערך להביא את המומחים מטעמם להעיד, ולהחקר. בדיקה חדשה או חוזרת רלבנטית רק אם יש שינוי רפואי ממשי. ברוב המקרים אין הצדקה לבדיקות חוזרות.

תגובה
  • 11:37, 18 ביוני 2014

תודה ונניח יש הסכמה על נכות ממוצעת אין חקירת מומחים ואז השופט מחליט על הנכות התפקודית איך שנראה לו בהתאם לראיות?

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

12:42, 18 ביוני 2014

אכן כן. אבל את זה הוא עושה בכל מקרה גם אם יש חוות דעת של מומחה נייטרלי.

תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.