שינוי הסכם גירושין ומעבר למשמורת משותפת - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • נטע

  נשלח ע"ינטע 13:19, 24 ביולי 2012

  האם בכל שלב אפשר לשנות את מה שנקבע בהסכם הגירושין ולהחליט לעבור למשמורת משותפת? האם צריך חוות דעת של פסיכולוג או משהו דומה?

  השב
 • 23:13, 24 ביולי 2012

  שלום נטע,
  במידה והורי הילד/ה מסכימים על השינוי, אין צורך בחוות דעת מומחה, ההורים הם האפוטרופסים הטבעיים של הילד/ה ובמידה וישנה הסכמה ניתן הלכה למעשה לשנות את המוסכם למשמורת משותפת. רצוי לנסות תקופת ניסיון ובמידה והעניין מצליח לטובת הילד ולטובת ההורים, מומלץ לתקן את הסכם הגירושין בהתאם ולהגיש לאישור, אך אין חובה לעשות זאת.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.