רווקה בהריון- מזונות והסדרי ראייה - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • שמחה

  נשלח ע"ישמחה 00:15, 3 במאי 2016

  אני צריכה ללדת בעוד מספר ימים ובן זוגי לשעבר (לא גרנו מעולם יחד) במשך כל ההיריון אמר לי לעשות הפלה ונפרדנו. עכשיו הוא החליט שהוא רוצה לקחת חלק. 1- רציתי לשאול מי בוחר את השם של הילד? ומה יהיה שם משפחתו? 2- איך נהוג לגבי הסדרי ראייה בתינוק? הוא יכול לקחת אותו איך שיוולד ולנסוע למשפחה שלו? אני כמובן לא מעוניינת שהתינוק יהיה שלא בנוכחותי עד שיגדל. מה מקובל בהסדרי ראייה כמה זמן וכמה פעמים בשבוע? 3- לגבי מזונות הוא מרוויח 9 נטו ואני מרוויחה 5 נטו מה בערך נחשב סכום הוגן לתשלום? אודה לתשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  10:30, 8 במאי 2016

  שמחה שלום,

  לגבי השם הפרטי של הילד - אם אין הסכמה ניתן לתת שני שמות, לגבי שם המשפחה - אם אינכם נשואים שם המשפחה יהיה של האם אלא אם תסכימי אחרת.
  ברור שבגיל צעיר מאוד הסדרי הראייה מאוד מצומצמים, תלוי על איזה גיל מדובר - חודש? שנה? ככל הנראה במצב כזה יקבעו הסדרי ראייה
  מדורגים, כלומר ככל שהקטין יגדל הסדרי הראייה יורחבו בהתאמה.
  מומלץ לפנות לעו"ד מומחה בדיני משפחה לקבלת ייעוץ הן בעניין הסדרי ראייה והן מזונות, אשר יערוך לכם הסכם הכולל את כל הנושאים.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.