סירוב לעימות מצד המתלונן-האם חוקי - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 11:45, 11 ביולי 2012

  שלום רציתי להתייעץ איתך בנוגע למקרה שקרה לסבא שלי. אדם שהוא לא מכיר ניגש אליו ודרש ממנו שייתן לו כסף. הבן אדם לא נראה בסדר כ"כ. סבא שלי המשיך ללכת אבל הוא לא עזב אותו. אני הייתי איתו ופחדתי שמישהו ירים יד. המשכנו ללכת וביקשנו ממנו לעזוב אותנו. באיזשהוא שלב שהוא המשיך להציק הכנסתי את סבא שלי לבית קפה וביקשתי מהשומר לא לתת לו להיכנס. התקשרתי למשטרה והם איתרו את הבן אדם שנשאר באיזור של הבית קפה. הגשנו נגדו תלונה והבנתי שהוא נעצר. במשטרה רוצים שאני וסבא שלי נראה אותו לצורך עימות אבל אני מפחדת על סבא שלי וגם עליי. מה קורה במצב שבו שאני לא אגיע לעימות עם הבן אדם שנעצר? המשטרה יכולה להאשים אותנו שהבאנו אותו למצב של מעצר?

  השב
 • 15:19, 12 ביולי 2012

  רונית שלום,
  סליחה על העיכוב במענה.
  מתלונן ממש לא חייב לשתף פעולה עם המשטרה בחקירה, בפרט לא כשהוא פוחד וחש מאויים. איש שם גם לא יכעס עליכם אם תסרבו לכך וודאי שלא יאשים אתכם בדבר.
  מה שכן, אם לא תשתתפו בעימות עם החשוד-ייתכן שהוא ישוחרר והתיק ייסגר מחוסר ראיות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?