שאלה בעקבות פרידה - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • אילנית

  נשלח ע"יאילנית 09:39, 25 באפריל 2012

  שלום אני חיה קרוב ל-10 שנים בארה"ב, על גרין קארד ונשואה לאמריקאי אבל כרגע אנחנו פרודים ולא חיים ביחד. בקרוב אני אמורה להגיש את בקשת האזרחות שלי. איך הפרידה מהבעל תשפיע על האזרחות האמריקאית שלי וגם מה יקרה במידה ואחליט לחזור לארץ מבחינת מזונות, יש לנו ילדה בת 3? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  10:51, 25 באפריל 2012

  שלום אילנית,
  בנוגע להליך ההתאזרחות אני מציעה לך לפנות לייעוץ מקצועי של עו"ד המתמחה בדיני ההגירה בארה"ב שכן החוקים והנהלים משתנים מעת לעת ואני אינני מומחית לדיני הגירה כך שלא ארצה להטעות אותך בנדון.
  לגבי החלטתך לחזור לארץ, במידה ובעלך (הפרוד) מסכים שתוציאי את הילדה המשותפת מארה"ב לישראל, רצוי שהסכמתו תהיה בכתב ובהסכם מסודר בו גם יקבע שיעור המזונות. בעיקרון, הדבר אפשרי, יש הרבה אבות שנשארו להתגורר בארה"ב ומשלמים מזונות לילדיהם שעברו להתגורר בישראל.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.