זכויות בינלאומיות לאישה נשואה לאזרח אמריקני - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • יפעת

  נשלח ע"ייפעת 12:34, 17 באוקטובר 2014

  דפנה שלום; אני נשואה לבעלי, אזרח אמריקני לא יהודי, מזה 20 חודשים[מאז פברואר2013]. היינו בני-זוג בעת שהותי בארה"ב. נשארתי על בסיס ויזת-תייר מעבר לזמן המותר, עמדנו להתחתן אבל נאלצתי למהר לישראל מכיוון שאחד מבני-משפחתי גסס מסרטן. הקשר בינינו נותק ובן-זוגי[בעלי ד'היום] חידש אותו, וכעבור זמן החלטנו לא לוותר על האהבה בינינו ולהינשא. נישאנו בלרנקה, וערכנו את מסיבת-הנישואין בישראל. מאז אנחנו בתהליך הגירה BY THE BOOK תהליך מתיש ומתעלל שלא מאפשר לי כניסה לארה"ב, מקשה עלינו בהבאת-ילד לעולם[לשנינו אין ילדים], ומפר זכויות אדם טבעיות ובסיסיות שלנו כזוג נשוי. יש לציין שאני באמצע שנות הארבעים שלי, בעלי יהיה בחודש הבא בן 50, הוא חולה בדלקת פרקים ואיננו יודע עברית, מה שמקשה עליו מאוד את האפשרות לקיים את החיים השגרתיים כאן, בישראל. גם אם נשלח WAIVER על בסיס היותי מעבר לזמן בארה"ב, אין שום ערובה ודאית לסיום הסאגה הנוראית הזאת, מה שעלול לאלץ אותנו, בסופו של דבר - להתגרש. מה עושים? אילו זכויות בינלאומיות יש לי כאישה נשואה לאזרח אמריקני? באם אצליח באיזושהי צורה להיכנס למדינה, האם יוכלו לגרשני? מודה מאוד לתגובתך בהקדם האפשרי. בברכה.

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  17:43, 18 באוקטובר 2014

  שלום יפעת,
  לצערי לא ממש הצלחתי להבין מהפנייה שלך את הסיטואציה על בוריה. אתם חיים כרגע בישראל? לא מאפשרים לך להיכנס לארה"ב? מה בדיוק הבעיה? האם טיפל בעניינכם עו"ד המתמחה בדיני ההגירה של ארה"ב?
  אם תבהירי יותר את הסיטואציה אעשה כמיטב יכולתי לסייע.
  בברכה
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.