בהיריון מאזרח אמריקאי ורוצה לחזור לארץ - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 00:45, 30 באוקטובר 2014

  אני נשואה לאזרח אמריקאי כבר כמה שנים ואנחנו מתגוררים בניו יורק. לאחרונה גיליתי שאני בהריון והמצב בינינו החמיר עד כדי בלתי אפשרי, אני לא עובדת בחודשיים האחרונים ובעלי לא עובד כבר שנתיים, אין לנו אוכל והיכן לגור. אם בקרוב המצב לא ישתפר אני מתכננת לברוח לארץ. האם שלמרות שאלד בארץ ייחיבו אותי לחזור עם התינוק לניו יורק או שלידה בארץ מגינה עליי? האם בעלי יחתים אותי על מסמך שאני חייבת לחזור לפני הלידה או אחריה - האם זה מסמך שיחייב אותי?

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  09:45, 30 באוקטובר 2014

  שלום יעל,
  לאור המצב שתיארת לעיל אני מציעה לך לבוא לישראל כמה שקודם וללדת את התינוק בישראל.
  ברגע שתבססי פז"מ בישראל והתינוק יוולד בישראל יקשה על בעלך לחייב אותך לחזור לארה"ב או לשלוח את התינוק לארה"ב.
  קביעת עובדות בשטח כרגע היא קריטית. אם תלדי את התינוק בארה"ב את עשויה למצוא עצמך במילכוד ומול קשיים רבים להוציא את התינוק מארה"ב.
  בעלך יכל לנסות להחתים אותך על כל מסמך שהוא אך אני מציעה לך לא לחתום על שום מסמך המחייב אותך לשוב עם התינוק לארה"ב ובוודאי שלא לחתום על שום מסמך ללא יעוץ וליווי של עו"ד.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה
 • 21:06, 1 בנובמבר 2014

  יקשה עליו או יהיה בלתי אפשרי לחייב אותי לחזור לארה"ב ?האם יש בכלל סיכוי אפילו קלוש שייחיבו אותי לחזור לארה"ב עם התינוק?

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  09:48, 2 בנובמבר 2014

  יעל,
  אין שום דבר בטוח במאה אחוז כידוע לך. אם תחזרי כבר עכשיו לישראל ותלדי בישראל ואולי אף תגישי תביעת גירושין בישראל, את מגדילה באופן משמעותי את הסיכויים ששום בית משפט לא יכריח אותך לחזור לארה"ב עם התינוק. אם תשארי שם ותלדי שם, פוחתים סיכוייך למרות שגם אז יתכן ותוכלי לקבל בסופו של דבר היתר לחזור לישראל עם התינוק. זה הכל עניין של תכנון נכון, בניית אסטרטגיה נכונה, וניהול נכון של הסיטאציה בה את נמצאת.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.