גירושים בהריון - אני בארץ ובעלי בארה"ב - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • אנאל

  נשלח ע"יאנאל 10:58, 31 במרץ 2015

  אני בהריון בחודש שישי אני מישראל ובעלי יהודי מארה"ב גרנו בארה"ב. אני מעוניינת להתגרש והוא מאיים לקחת את הילד הוא רוקן את החשבון המשותף מכסף חסם לי את הכרטיסי אשראי. הוא מעוניין להתגרש אני מתארת לעצמי שהוא כבר פתח תיק שם אבל אני כרגע בארץ ואני לא יודעת מה לעשות. רציתי לשאול יתכן שיקחו לי את הילד? לאיפה אני פונה כדי לפתוח תיק אם הוא מארה"ב איפה יתנהלו הדיונים? מה מגיע לי? הוא כעת בניו יורק תודה ממש על כל עזרה

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  17:00, 1 באפריל 2015

  שלום אנאל,
  על בסיס מה שאת כותבת ניראה כי אם תשארי בישראל ותלדי בשעה טובה את הילד בישראל - הוא לא יוכל לקחת לך את הילד, לפחות לא על פני הדברים.
  יחד עם זאת, את שואלת שאלות מורכבות מבלי ליתן מספיק פרטים כגון - כמה זמן אתם נשואים, היכן התחתנתם, איזה ומה הרכוש שלכם וכיוצ"ב שאלות ועל כן אני לא יכולה לייעץ לך באופן מבוסס מה עלייך לעשות כרגע. בהחלט יתכן שעלייך להגיש מייד תביעת גירושין, מזונות, חלוקת רכוש וכיוצ"ב פה בישראל.
  אני ממליצה לך לפנות בהקדם האפשרי לייעוץ אצל עו"ד המתמחה בדיני המשפחה של ישראל כמו גם בדיני המשפחה של ארה"ב (גם לא ציינת באיזו מדינה בארה"ב הוא מתגורר כרגע) כדי לקבל תשומות מבוססות ויעוץ אסטרטגי למצבך.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.