• אסף

  נשלח ע"יאסף 00:58, 12 באפריל 2012

  אביו של נפטר הוא זוכה עפ"י צוואה. קבוע דיון בבקשה שהגיש האב לעיקול חשבון משותף שהיה של המנוח ושל אשתו של המנוח. נאמר לי שקרוב לוודאי בימ"ש יבקש גם התחיבות עצמית וגם ערובה של צד ג'. רציתי לשאול- מה המשמעות של ערובה צד ג'- והאם היא מוגבלת בסכום? והאם זה יכול להיות של קרוב משפחה של האב ושל כל אדם? והאם יכול להיות שביהמ"ש לא יבקש ערובה של צד ג' אם החשבון היה משותף שהרי ככל שקיימים שם כספים מחציתם של המנוח. מה ניתן להגיד לבימ"ש כדי שלא יבקש גם ערובה של צד ג' בנסיבות המתוארות לעיל? והאם התחיבות עצמית בוודאות ביהמ"ש ידרוש בנסיבות הנ"ל?

  השב
 • 22:48, 18 באפריל 2012

  אסף שלום. בדרך כלל בית המשפט קובע כי לצורך הטלת עיקול יש המציא ערבות עצמית וערבות צד ג מוגבלת בסכום ויכול שגם לא מוגבלת בסכום והכל על פי שיקול דעת בית המשפט. הערבות יכולה להיחתם גם על ידי קרוב משפחה. זה לא משנה אם החשבון משותף או לאו שכן בכדי לקבל עיקול יש צורך הכרחי בחתימה על ערבות עצמית וערבות צד ג.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין