כתב תביעה - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 02:12, 20 בספטמבר 2013

  אני זוכה עפ"י צוואה ורוצה להגיש בבימ"ש לענייני משפחה תביעה שזכויותיי עדיפות על מוטבת המופיעה בפוליסת ביטוח. 1) האם עם הגשת התביעה אני חייבת להגיש תצהיר כמו בכל תביעה בבימ"ש לענייני משפחה? האם תצהיר זה יהיה התצהיר עליו אחקר בהמשך ההליכים או שבהמשך יקבע מועד להגשת תצהיר עדות ראשית ועל תצהיר זה שיוגש בהמשך אחקר ולא על זה שצירפתי לתביעה? 2) האם יש לי זכות להגיש כתב תשובה לאחר שיוגש כתב הגנה? או שעליי לקבל רשות לכך? והאם יש סיכוי לקבלת רשות להגשת כתב תשובה בבימ"ש לענייני משפחה?

  השב
 • 21:35, 21 בספטמבר 2013

  שלום מיכל. ךנ את חייבת להגיש תצהיר לכתב התביעה שבו הינך מצהירה שכל האמור בתביעה מטעמך הינו אמת ונכון לפי מיטב ידיעתך ואמונתך. לשאלתך השנייה זה לא התצהיר שתחקרי עליו שכן בית המשפט יקבע מועד להגשת תצהירי עדות ראשית שעל תצהיר עדות הראשית תחקרי. לשאלתך השלישית בבית המשפט לענייני משפחה אין זכות להגיש כתב תשובה אלא אם תקבלי רשות לכך על ידי בית המשפט לענייני משפחה בבקשה מתאימה שתגישי. 

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין