לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
סיגל

הוצאות

הגשתי בקשה למתן צו קיום צוואה והוגשה התנגדות כאשר השאלה היתה פרשנית בלבד ולא היה מחלוקת על תקפות הצוואה. במסגרת ההליכים קבע ביהמ"ש שאני לא יכולה לבקש למנות כמנהלתעזבון את בא כוחי אלא ימונה מנהל עזבון ששמו נקבע ע"י ביהמ"ש אך ויתרתי על מינוי מנהל עזבון זמני כי הדבר הותנה בהפקדת סכום ניכר בקופת ביהמ"ש ולא היה לי את הכסף להפקיד. אמור להינתן צו קיום צוואה לפיו כספי העזבון שייכים בחלקים שווים עפ"י הצוואה לי ולילדי המנוח, ברצוני לציין ששילמתי הוצאות ניכרות עבור קבורת המנוח וברצוני שיקבע שאני זכאית לקבלם מכספי העזבון (כלומר למעשה גם מהחלק של הילדים כלומר שהחלק שלהם יועבר אליהם רק לאחר קיזוז הסכומים המגיעים לי עבור ההוצאות ששילמתי). האם גם לאחר שינתן צו קיום הצוואה אני עדיין יכולה לבקש מביהמ"ש שיתן פס"ד או החלטה שקובעת שאני זכאית לקבלת כל הוצאות הקבורה ששילמתי מכספי העזבון? האם לא איחרתי את המועד? והאם עדיין לצורך כך ביהמ"ש יכול לחייב אותי במינוי מנהל עזבון זמני או שכזוכה עפ"י צוואה (לאחר שכבר ינתן צו קיום צוואה) הוא כבר לא יכול לחייב אותי במינוי שכזה ואני רשאית להגיש כל בקשה בענין? דבר נוסף האם כדי לברר את היקף עזבונו של המנוח עדיין יכול ביהמ"ש לחייב אותי במינוי מנהל עזבון זמני או שלאחר מתן צו קיום צוואה כאשר יש כבר הצהרה פורמלית על כך שאני זוכה עפ"י צוואה אני זכאית לקבלת צווים מתאימים מבלי שביהמ"ש יטען לניגוד אינטרסים של בא כוחי ומבלי שיחייב אותנו במינוי מנהל עזבון זמני חיצוני לצורך בדיקת היקף עזבון המנוח? אני רשאית להגיש בקשה או תביעה כזו בשמי ? מה עושים כי המדובר בהרבה מאוד כסף ששילמתי.

עורך דין יעקב בלס

שלום סיגל. את יכולה להגיש תביעה כנגד העזבון בגין ההוצאות המגיעות לך גם לאחר שהתקבל צו קיום צוואה כך שלא איחרת את המועד. לגבי שאלתך הנוספת בית המשפט לא ימנה מנהל עזבון לאחר קבלת צו קיום צוואה ובמיוחד שאת הזוכה עלצפי הצוואה ואת זכאית לקבל צווים מתאימים מבית המשפט.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום גירושין