מעורבות בן זוג חדש מול מוסדות פורמליים של הילדים - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • דפנה

  נשלח ע"ידפנה 11:47, 30 בספטמבר 2013

  שלום, אני גרושה עם שני ילדים מזה שנתיים עם הסכם גירושין, משמורת שלי הסדרי ראייה די סטנדרטיים עם האבא ללא לינה באמצע השבוע. מערכת יחסים עם הגרוש שלי מורכבת ועם תקשורת מוגבלת. מזה שנה גר איתי ועם ילדיי בן זוגי, אדם מקסים שמגדל את ילדיי ביחד איתי בכל ההיבטים כאילו היו שלו ומבלה איתם זמן רב הם אוהבים אותו והוא אותם. הילד הגדול בן 7 מאובחן לADHD ודורש מעורבות גבוהה בבית הספר, בצהרון וכו'... עקב בעיות התנהגותיות. השאלה: בגלל הבעיות עם הבן הגדול עליי להפגש עם מורות/מנהלת/ מנהלת הצהרון/ מפעילי חוגים וכו'.. ולדבר איתם על בני ושיטות ההתמודדות איתו. בן זוגי רוצה לבוא איתי לפגישות אלה על מנת לתמוך בי, האם חובתי ליידע את הגרוש? האם החוק מחייב את נוכחותו במפגשים אלה? האם החוק מחייב שהמפגשים יהיו משותפים איתו או שאני יכולה להפגש עם הגורמים השונים לבד? במידה והגרוש לא מוכן שבן הזוג יהיה נוכח האם יש לו זכות לדרוש זאת? לגבי מפגשים אחרים כגון אירועים בגן/בי"ס/חוגים, האם יש לגרוש זכות לדרוש שבן הזוג לא יהיה נוכח? תודה על תשובתך

  השב
 • 22:10, 6 באוקטובר 2013

  שלום דפנה. אביו הטבעי של הילד הוא האפוטרופוס הטבעי של הילד ולכן הוא זכאי להיות מעורב בכל נושא החינוך של הילד כולל דרכי הטיפול בילד המוצעות על ידי המורים והמומחים. לגבי שאלתך הנוספת הרי שהגרוש שלך יכול לפנות בבקשה מתאימה לבית המשפט בכדי למנוע מבן זוגך הנוכחי להגיע ביחד עימו לארועים של הקטין אם מצב זה גורם למתח וחיכוך מיותר שיכול לפגוע בטובת הקטין.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין