לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מיכה

מזונות צמודים

זוג התגרש לפני כ-6 שנים, יש הסכם גירושין בה נתבע מזונות הצמודים למדד. האב שילם לגרושתו כל חודש מזונות בגין הילדה וללא כל עיכוב אך בגלל תום לב וחוסר הבנה של ההסכם דמי המזונות לא היו צמודים למדד כפי שהיו חייבים להיות. היום כ-6 שנים לאחר מכן הגישה האישה תביעה להוצל"פ בגין 6 שנים אחורה של הצמדה וריבית , כאשר לא פנתה אף פעם לבקש את ההצמדה ובכלל לא התייחסה לנושא. משהוגשה התביעה התחיל לשלם הבעל מזונות צמודים למדד. האישה תובעת היום אחורה כ-6 שנים הצמדה וריבית. זה לא פייר כי היא יכלה גם לדרוש עוד שנתיים שלוש ולא להיזכר היום. האם אין תקדים לדבר שכזה? התיחסות בחוק? אולי חוק החוזים או דיני משפחה וגירושין? פס"ד? האם יש סעיף בחוק שניתן להתנגד לתשלום שכזה? היא אינה רוצה פשרה היא רוצה הכל תודה

עורך דין יעקב בלס

שלום מיכה. כל עוד שיש הסכם שניתן לו תוקף של פסק דין לגבי המזונות שהם מוצמדים ראש ההוצאה לפועל יחייב אותך בכל ששת השנים אחורה גם אם הגרושה לא דרשה את ההצמדות במשך שש שנים שכן זה שהיא לא דרשה לא מעיד על כך שהיא ויתרה על ההצמדות מה גם שאתה גם יכולת לערוך את החישוב ולשלם את ההצמדות ללא צורך בדרישה.

יפית

אני על סף גירושין. אני מנסה להגיע להסכם עם הבעל על מנת לקצר תהליכים. עלתה ביננו הסוגיה של הצמדת המזונות למדד כאשר הוא לא מוכן לחתום על ההסכם כאשר סעיף זה מופיע בהסכם. האם במצב ששורה זו לא מופיעה בהסכם הבעל בכל זאת מחוייב בהצמדה זו לאחר אישור ההסכם על ידי בית הדין הרבני ?

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום גירושין