פיברומיאלגיה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • כנרת

  נשלח ע"יכנרת 07:27, 27 ביוני 2015

  אני סובלת מעייפות קשה וכאבים בשנה האחרונה. שוקלת לפנות לבדוק אם יש לי את תסמונת הפיברומיאלגיה. אני עובדת במשרה מלאה בין 9 ל-12 שעות ביום. בעבר גם עבדתי מהבית בימי שישי ושבת. כיום איני מסוגלת כיוון שאני ישנה כל הזמן בשישי ושבת. האם חולי פיברומיאלגיה מוכרים בחוק לצורך קבלת גמלת אבדן כושר עבודה? האם חברות הביטוח משלמות אבדן כושר עבודה למקרי פיברומיאלגיה או שזה מאבק אבוד מראש?

  השב
 • 12:55, 28 ביוני 2015

  כנרת שלום.,

  פיברומיאלגיה הינה מחלה כרונית בדרגות שונות. בפוליסות מסוג אובדן כושר אין רלוונטיות לסוג המחלה. השאלה ששואלת חברת הביטוח כדי לאשר התביעה הינה האם המצב הרפואי הקיים ניתן לעבוד או שמא אבד כושר העבודה ואז בהיעדר תחולת סייגי הפוליסה משולמת קצבת אובדן כושר

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.