האם יש עילה לתביעה על כך שלא עשו לי בדיקת שומנים בדם ולכן לא התגלה פנקריאטיטיס? - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • ליאורה

  נשלח ע"יליאורה 17:29, 5 באפריל 2014

  שלום רב, בחודש ינואר ילדתי את בתי בבית חולים תה"ש. תאריך הלידה המשוער היה צריך להיות ב-18.2.2014 אך הגעתי למיון עם כאבים בצד שנבעו מפנקריאטיטיס ולחץ דם גבוה שהוביל לרעלת הריון ולכן הוכנסתי לניתוח קיסרי חירום שלאחריו אושפזתי במחלקת טיפול נמרץ למשך 3 ימים שבהם עשו לי גם דיאליזה בגלל הפנקריאטיטיס. במהלך כל ההריון ביצעתי אינספור בדיקות בגלל שלבת שלי איבחנו בעיה אורתופדית ועל מנת לשלול פגמים גנטיים נוספים, נשלחתי לאינספור בדיקות שאת רובן ביצעתי בבית חולים שניידר. את הבדיקה החשובה מכל כנראה שלא ביצעו והיא שומנים בדם, אחרת היו עולים על הפנקריאטיטיס בזמן ומונעים את זה. דבר נוסף, בכל ביקור אצל הרופא שלי האחיות שלקחו לי מדדים (לחץ דם, משקל, חלבון בשתן), תמיד לחץ הדם היה גבוה והן פשוט היו אומרות לי לנוח ומחליפות את השרוולון של המכשיר עד שלחץ הדם היה יורד לערכים נורמליים ואז היו מדווחות על הערכים התקינים, אולם לחץ דם גבוה הוא אינדיקציה לרעלת הריון שבוודאי הייתה נמנעת אילולא ערכי לחץ הדם הגבוהים היו מדווחים לרופא בזמן. האם להערכתך הגסה יש פה מקום לתביעה? חשוב לי לציין שאפילו הרופאים בבית החולים נדהמו מהערכים שנמצאו אצלי בדם כשהגעתי למיון ואף הם לא הבינו איך הגעתי למצב כזה של סכנת חיים ובזמן שהותי בבית החולים הרופא שלי התקשר לומר לי שהוא ראה לפי הבדיקות שתן האחרונות שלי שיש לי דלקת בשתן וכשסיפרתי לו שכבר ילדתי ובאיזה מצב אני הוא היה מזועזע וביקש שאגיע למרפאה... עד היום עדיין לא ניגשתי אליו. אודה לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  10:42, 6 באפריל 2014

  ליאורה שלום,
  אכן ניתן לעיתים לצפות רעלת הריון, אולם לא תמיד ניתן למנוע את קיומה ולא תמיד ניתן לטפל בה אלא באמצעות יילוד. יתכן שניתן היה להקל על התופעה ותוצאותיה במקרה שלך ולכן להערכתי (אכן הערכה גסה) יש לבחון אפשרות של תביעה אם כי בזהירות ולקבל החלטה לאחר הערכה מדויקת של הנזק שכן נדמה לי שזו המכשלה העיקרית במקרה שלך.

  בברכה,.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך