שאלה לגבי האם יש מקום לתביעת רשלנות רפואית - פורום רשלנות רפואית

שאלה חדשה
 • נורית

  נשלח ע"ינורית 00:10, 8 בדצמבר 2014

  שלום יש לי שאלה עניין קצת מסובך . והנה העניין אני הייתי מאושפזת כשנתיים ב2 בתי חולים שונים. כאשר בבית החולים הראשון שבו אושפזתי . הדבר היחיד שעניין את הרופאים היה להעביר אותי לבית אבות סיעודי . הם לא רצו לשמעו על טיפול בי הם טענו שמצבי הוא סופני שאין לי תקוה לעתיד . שאין מצב לשיקום. ועוד דברים "טובים" כאלה . כיום המצב הוא שאני בבית עוברת בדיקות כדי לעבור החלפת מפרק כתף. מפרק ברך ואולי אפילו את 2 הברכיים. וכן הסרת רחם מוגדל שרירני פלוס ציסטות . עניין הרחם היה ידוע בזמן האישפוז ועדין לא רצו לטפל בזה . אני בת 54.חשוב לציין שאני הולכת על הרגלים שלי בסיוע של הליכון.אני מציינת חלק מהסיפור אבל חשוב לי לדעת אם אני יכולה להגיש תביעה על ההתעקשות של לא לטפל בי אלא לזרוק אותי בבית אבות סיעודי? תודה רבה נורית

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

  יאיר סקלסקי, עו"ד,מנהל הפורום

  10:48, 9 בדצמבר 2014

  נורית שלום,
  בכדי לתת מענה יש לבחון מודע בית החולים שבו אושפזת רצה להעביר אותך למוסד סיעויד. יש לבחון האם מצבך הרפואי הצריך מעבר כזה או לא.
  כמו כן יש לבחון מדוע בחר הצוות הרפואי שלא לטפל בבעיות רפואיות עליהן הוא ידע. אם יתברר שהיה צורך רפואי לתת לך טיפול באשפוז והוא לא ניתן ובגלל הדחייה בטיפול נגרם לך נזק אזי יהיה מקום להגיש תביעה. אם יתברר שהרופאים העדיפו לטפל בעניינים דחופים ולדחות לטיפול בקהילה את מה שלא דחוף אז לא בטוח שניתן יהיה לטעון לרשלנות.
  על כל פנים, על מנת לבחון את הדברים בצורה נכונה, יש לעיין ברשומה הרפואית ולהתקדם משם.

  בברכה,

  תגובה
 • 06:21, 16 בינואר 2015

  זה בתחום מדיניות הטיפול ובחירת החולה בטיפול בו. המילה סופנית כמצב שתארת היא בדכ ל חלות שהאדם נפטר מהם כגון סרטן סופני וכו בדבריך אין עדות לכך אלא לתפיסת טיפול ושיקום. רשלנות בדכ באה בשגיאה פעולה שנעשתה אי פעולה גם היא נכונה לעיתים אבל אם לא במקרים מצילי חייים או ניתוחיים אז זה נכנס לתחום של מדיניות טיפול והרבה תחום אפור. העובדה שאת חיה ובהליך טיפולי מעמידה את הדברים באור מורכב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יאיר סקלסקי

מנהל הפורום: עו"ד יאיר סקלסקי

עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. עו"ד סקלסקי הנו בעלים של מ
למידע נוסף

053-9374063 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית; מהי רשלנות רפואית, אופן ניהול תיק ברשלנות רפואית, לימוד התיק ואיסוף ראיות. הפורום עוסק בסוגיות שונות של רשלנות רפואית ובתחומי רפואה שונים לרבות רשלנות בניתוחים מכל הסוגים, איחור באבחון סרטן ואונקולוגיה בכלל, השתלות איברים, גניקולוגיה ומיילדות, מעקב הריון והולדה בעוולה, זיהומים, גנטיקה ובכל מקרה של אבחון  וטיפול לקויים או כושלים.

 רשלנות רפואית בישראל/המדריך