מכירת דירה בחו"ל - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • נטלי

  נשלח ע"ינטלי 22:46, 7 במאי 2013

  שלום. אנחנו רוצים למכור דירה באוקראינה. הדירה שם רשומה על שמי ועל בת שלי (ירושה מסבתא וסבא). בזמן מכירה יעשו העברה לחשבון בנק. האם נצטרך לשלם מס? הדירה זאת היא הנכס היחידי שיש לנו.

  השב
 • 09:55, 8 במאי 2013

  נטלי שלום - הכנסת כספים לישראל כלשעצמה אינה מחוייבת בתשלום מס. שאלה אחרת היא האם אתן חייבות במס על הרווח שתפיקו ממכירת הדירה באוקראינה. ככלל, עולה חדש זכאי לפטור ממס רווח הון למשך 10 שנים על נכסים שהוא רכש בחו"ל לפני עלייתו לארץ. הפטורים שבחוק מס שבח אינם רלוונטיים עבורכן שכן מדובר בדירה בחו"ל. מומלץ שתבררו את זכאותכן לפטור עם איש מקצוע בהתאם לנסיבותכן האישיות. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.