נכסים בחו"ל - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 13:20, 24 ביולי 2013

  שלום עו"ד ברקאי, לפני למעלה מעשור סבתי נפטרה והורישה לאבי סכום כסף בחו"ל. הכסף הושג על ידה בעבודה אולם הוברח לחו"ל. אבי ביצע באמצעות הכסף רכישות של נכסים בחו"ל ולפני כשנתיים לערך נפטר. מה דינם של הנכסים שהועברו אליי בירושה ? האם ישנה חובת דיווח ? אם אני רוצה למכור אותם האם אצטרך לדווח או לשלם למדינה על כספים שיתקבלו ? מה יקרה אם לא אדווח ? אודה מאוד לתשובתך.

  השב
 • 09:53, 29 ביולי 2013

  אורי שלום - ככל שהנך תושב ישראל, אתה חייב לדווח ולשלם מס על הכנסות המופקות מנכסים בחו"ל (למשל, הכנסות מדמי שכירות או מכירת נכסים). הכלל הזה חל לגביך גם אם קיבלת את הנכסים בירושה מאביך. אם לא תדווח, אתה עלול להיות חשוף להטלת קנסות ואפילו לנקיטת הליכים פליליים נגדך. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.