שלילת סיווג בית תוכנה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 08:27, 11 בספטמבר 2012

  ירון שלום רב, אנחנו עסק שסווג בעבר כבית תוכנה. לאחרונה עברנו מקום וכשביקשנו סיווג של בית תוכנה במקום החדש נשלח פקח לביקורת. אחרי הביקורת קיבלנו החלטה שהעסק לא יסווג כבית תוכנה וכן נדרשנו להמציא מסמכים שונים כמו דוחות שנתיים, רשימת עובדים ותפקידים, העתקים של חשבוניות מספקים ושהוצאנו ללקוחות וכו'. האם עלי להמציא את המסמכים הנ"ל? האם להגיש ערעור מבלי להגיש את המסמכים? ואם אני מגיש את המסמכים הנ"ל לא אפספס את מועד הערעור? (הדרישת מסמכים הנ"ל ניתנה במסגרת ההחלטה לשלול את הסיווג שלנו ובאותה החלטה מצויין שיש לנו 30 יום להגיש ערעור). אודה על תשובתך.

  השב
 • 22:11, 11 בספטמבר 2012

  עיריית תל אביב מעיקה מאוד בשנים האחרונות על בתי תוכנה. מצריף ייעוץ ממוקד ומדויק. תתקשר ותתאם פגישה

  תגובה
 • 11:54, 12 בספטמבר 2012

  ירון תודה על תשובתך המהירה.
  אשמח לתאם פגישה לצורך הטיפול בעניין, אבל כרגע אנחנו בלו"ז צפוף (נשארו עוד כ- 10 ימים לערעור), האם להגיש את המסמכים שהם מבקשים וככה תהיה אורכה או להתעלם מכך?

  תגובה
 • 14:20, 12 בספטמבר 2012

  מהמועד שקיבלת דרישת תשלום עם הסיווג חדשה או הודעה על הסיווג החדש, יש לך 90 ימים להשגה. הם עונים תוך 60 ימים ואז יש לך 30 ימים להגיש ערר. אם אתה לפני הגשת ערר אז תגיש ערר ואת כל הראיות תוכל להביא בתצהיר במהלך ניהול הערר. המצאת המסמכים לא מקנה ארכה אוטומטית ולא מבטיחה קבלת הטענות.

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.