בן יחיד נשלח להגנ"ש בעזה - האם זה חוקי? - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
  • זהר

נשלח ע"יזהר 15:43, 24 באוקטובר 2012

עידן שלום רב . בעבר נועצנו בך,ועזרת לנו מאד (עבירת מחשב). הפעם אני פונה אלייך בנוגע להגנ"ש . הגנ"ש הכוונה "הגנת ישובים" . בני היום בקבע, והוא נשלח לעשות הגנ"ש בעזה למרות היותו בן יחיד. ושאלתי כמובן ... האם מבחינת חוקי מטכ"ל,נעשתה עבירה ע"י הצבא ששלחו את בני לעזה להגנ"ש למרות היותו בן יחיד,ועוד בתקופה קשה זו . אנא תשובתך . תודה מראש . זהר

השב
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

19:48, 24 באוקטובר 2012

זהר היקר שלום רב,

אכן אני זוכר היטב אתכם ואת ההיוועצות הקודמת שלנו. ד"ש לבן...

לעניין הגנ"ש, יש אפשרות לקבל פטור מהגנ"ש על רקע מצב משפחתי והיות הבן בן יחיד - על רקע זה ההורים הם אלה שצריכים לפנות לקצין העיר ולהגיש באמצעותם בקשה מתאימה.
    לא זו אף זו, ייתכן כי יידרש חרף בקשת ההורים להתייצב למשימת הגנ"ש באיזור אחר או שמירה של אבטחת מתקנים ו\או בסיסים.

בהצלחה!

תגובה
  • 07:13, 25 באוקטובר 2012

דביר שלום . סליחה שאני מעט ...
    דרך אגב היום הוא יחזור מההגנ"ש ברוך השם. לשאלתי המקורית האם נעשתה עברה מבחינת הצבא על חוקי המטכ"ל עם כל המשתמע מכך נשק,אפוד,שחפ"צ,קסדה ולהיות תחת פצמרים רוב היום ? זה פשוט מנוגד להחלטת הצבא עצמו לא לגייס בן יחיד ליחידה קרבית,אלא אם כן הוריו הביעו הסכמתם,הלא כן ?

תגובה
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

14:42, 26 באוקטובר 2012

זהר שלום,

הדבר תלוי נסיבות ואינני יודע את התמונה במלואה - על פניו יש הבדל בין השמתו כלוחם לבין השמתו במשימת אבטחה...
    לעניין - לא אוכל להתייחס באופן חד משמעי כעת..

תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...