• 9 במרץ 2014

תוכנית בנייה

שלום,

אני מתגוררת בבניין של 4 דירות (2 קומות). אני בקומת הקרקע. הדירה שמעלי קיבלה היתר לתוספת בנייה - ותוספת זו בעצם גולשת מקו הבית שלי.
    הגשנו התנגדות לעירייה - ההתנגדות לא התקלה והם בעצם החלו לבנות.
    חשוב לציין שהבנייה נעשית מחצר הבית שלי.
    השאלה היא - הם הוציאו עמודים (6) והציבו אותם בחצר כדי שיחזיקו את תוספת הבנייה שגולשת מקו הבניין - האם הם היו צריכים להראות לנו לפני את התוכנית האדריכלית? האם ניתן לחייבם להראות לנו את התוכנית?
    לעניות דעתנו העמודים שהוצבו לא היו אמורים להיות שם והקבלן שלהם בעצם לא פועל ע"פ התוכנית שאושרה.

9 במרץ 2014
  • 18 במרץ 2014

תוכנית בנייה

את יכולה לגשת לעיריה למחלקת הנדסה, לבקש לראות את תיק הבניין שלך, ושם יש את כל התוכניות שהשכן הגיש, כולל מה אישרו לו.
    כמובן את צריכה לקבל העתק של התוכנית, ואם לא יביאו לך , את יכולה לצלם במקום כל דבר בתיק.
    כמו כן, השכן חייב לקבל חתימות על הגרמושקה (זה הסרטוט של המהנדס) ממך ומהשניי השכנים הנוספים, בלעדי זה הוא לא יכול לקבל אישור בניה וניתן לעצור לו את הבניה, לכן בדקי בתיק בעיריה שיש שם את כל חתימות הדיירים כולל אותך.

כמו כן, תוציא נוסח טאבו ממנהל מקרקעי ישראל ובדקי אם השטח הוא שיתופי שלך ושל שאר הדיירים, אם כן הוא צריך אישור כמובן מכל הדיירים לבנות, אם אין לו אישור לגשת למנהל ולבקש הפסקת עבודה מידית.
    שימי לב שבבניין שאת גרה, הגג משותף, לכן הוא אמור לפצות אותך על החלק שלך בגג בצורה כל שהיא, כספית, או בחלוקה של המגרש שלכם, זאת אומרת הוא יכול לקבל את הגג ואת תקבלי את החצר, הוא יוותר על הזכויות שלו בחצר ואת על הגג, מלבד להציב דוד שמש כמובן.

אני גר גם בבית כזה, והשכן ניסה לגנבו לנו את הגג כשהוא הגיש בקשות לתוספות בניה, ניגשו לעיריה עם מכתב שלנו ושל הדיירים שאנחנו לא אישרנו לו לבנות הרחבה כפי שהוא מבקש, כי זה שטח משותף לכל הדיירים, ונסכים רק אם הוא יסכם איתנו על חלוקה של המגרש כפי שהצעתי לך...

בהצלחה.

18 במרץ 2014
  • 11 במרץ 2014

תוכנית בנייה

דיקלה שלום,

שאלתך איננה בתחום התכנון והבניה.

11 במרץ 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?