הגרוש מערער על כספים שהוסכם שאקבל בהסכם גירושין - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 13:17, 12 באפריל 2013

  שלום! הייתי נשואה 28 שנים מתוך 43 שנים שבעלי עבד במקום ציבורי. התגרשתי לפני 12 שנים. בהסכם הגירושין כתוב "מוסכם בזאת כי כל הזכויות והכספים מכל מין וסוג שהוא שנצברו ע"י הבעל החל מתאריך.(הנישואין).... ועד ליום (הגירושין).... במסגרת עבודתו ב... הינם רכושם המשותף של האשה והבעל בחלקים שווים למרות רישומם מבחינה פורמלית ע"ש הבעל". "הכספים שנצברו ב.... יהיו שייכים במחצעיתו לבן הזוג האחר"... כמו כן בעלי חתם על יפוי כח בלתי חוזר וגם על הוראה בלתי חוזרת המחייבת את כל הגופים לפעול לפי פס"ד. בעלי לשעבר יצא לגמלאות לפני 4 חודשים. "מבטחים" שילמה לי את חלקי בשנים עודפות. בעלי לשעבר מערער בטענה שהשנים העודפות התקיימו לאחר הגירושין. האם יש סיכוי שהערעור שלו יתקבל ואצטרך להחזיר את הכספים ששולמי לי? תודה

  השב
 • 19:00, 13 במאי 2013

  שלום חן,

  מענה לשאלתך יכול להיות רק לאחר שאוכל לבחון ולראות את הערעור של בעלך לשעבר ואת ההסכם אשר נחתם בינכם וקיבל תוקף של פסק דין.

  לעניין סיכויים בוודאי שאין זה המקום להעריך סיכוי כלשהו, עליך לפנות בהקדם לעורך דין מומחה בדיני משפחה ולהוועץ.

  אשמח לעזור.
  מתנצלת מראש על העיכוב במענה עקב שהייה בהשתלמות בחו"ל.

  תגובה זו אינה מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כלשהו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.