הסכם ממון ותוקפו לאחר הולדת ילדים - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 15:46, 29 באוקטובר 2013

  שלום התחתנתי לפני 7 שנים והייתה ברשותי דירה שרכשתי לבדי לפני 12 שנה. לפני החתונה חתמנו הסכם ממון ובו נקבע שהדירה תהיה שלי ולא תחולק במקרה של גרושים. במהלך 7 השנים האחרונות גרנו, אשתי ואני בדירה ונולדו לנו 2 ילדים, אחד מהם אוטיסט. כעת אשתי רוצה להתגרש ודורשת ממני לעזוב את הדירה וכן לשלם לה מזונות בעילה שלא ניתן להוציא את בננו החריג מהדירה. האם יש לדרישתה זו אחיזה מציאותית כל שהיא בחוק? האם מותר לה לדרוש ממני לעזוב דירה שנקבע שהיא שלי במלואה במקרה של גירושין בהסכם ממון?

  השב
 • 18:55, 4 בדצמבר 2013

  שלום רונן,

  הסכם ממון אשר אושר ע"י בית המשפט או בית הדין גובר על הוראות חוק יחסי ממון התשל"ג 1973.
  יחד עם זאת אשתך יכולה להגיש כל בקשה לבית המשפט או בית הדין בכל הקשור לילדים כאפוטרופוסית טבעית של הקטינים, כמובן ששניכם אפוטרופוסים של הילדים.
  המצב ייבחן ע"י בית המשפט, שלהערכתי יפנה לקבלת חוו"ד של אנשי רווחה - פקידת סעד ועו"ס - שעם קבלת חוות הדעת יעריך את המצב המשפטי ואת הנסיבות המיוחדות.
  איני רואה במצב דברים זה שמפנים אותך מהבית ואולם נראה לי כי לא תנוח דעת השופט שיטפל בתיק עד שיימצא מקום מגורים ראוי לקטינים.

  אני ממליצה לך בטרם הנך שוקל לפעול או להגיב לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מתאים.
  כמובן שאשמח לייעץ לך במידת הצורך.

  תגובה זו אינה מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כלשהו.

  סופי ספקטור ,עו"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.