שאלות כלליות לגבי הסכם ממון - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • אסי

  נשלח ע"יאסי 16:17, 21 במרץ 2014

  אני וחברתי מעונינים להתחתן ואני מעוניין בהסכם ממון להגן על הצד שלי, רציתי להתייעץ בנוגע לכמה נקודות: 1. ברצוננו לרכוש דירה, אני אביא איתי סכום של כ 400000 ש"ח והיא פחות, האם ניתן להגן על החלק היחסי שלי ? 2.לגבי הוצאות המשכנתא ובכלל, אני מרוויח פי 2 מבת זוגי ולכן גם ההוצאות על המשכנתא ועל החיים הזוגיים שלי יהיו גבוהות באופן משמעותי, האם יהיה אפשרות להגן על החלק היחסי של ההוצאות האלו? 3. האם ירושות, מבחינת החוק, מוגנות או שצריך להכניס גם אותם להסכם הממון? 4. אני עובד בחברת תוכנה, וברשותי אופציות למניות, האם אפשר יהיה להגן גם עליהן במגרת הסכם ממון? המון תודה על העזרה..

  השב
 • 18:20, 21 במרץ 2014

  שלום רב,

  1. ניתן להגן על החלק היחסי.
  2. ניתן יהיה לקבוע, כי בעת פירוד עתידי, אתה תקבל חלק גדול יותר מהדירה ו/או הרכוש בשל ההשקעה הגדולה יותר.
  3. חוק יחסי ממון קובעי כי עיזבון שמתקבל אצל אדם, אינו חלק מהנכסים שמאוזנים בעת פירוד ואינו נחשב לנכס משותף. יחד עם זאת יש לבחון מה נעשה אם העיזבון והאם הוא "הוטמע" הרכוש המשותף (לצורך העניין - שימוש בכספי העיזבון לצורך רכישת דירה לתא המשפחתי, שנרשמת ע"ש שני בני הזוג, שימוש בכסף לשיפוץ דירה קיימת וכיוב'), במקרה כזה ייתכן ולבן הזוג כן יהיו זכויות באותם כספי ירושה.
  4. ניתן להגן גם על אופציות.

  ממליץ לך לפנות לעו"ד בתחום המעמד האישי אשר מתמחה בעריכת הסכמי ממון, לשם ניסוח הסכם שיתאים לצרכייך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.