אפשרויות להסכם ממון שיבטיח סכום כסף במקרה של גירושין - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 14:06, 15 בפברואר 2015

  שלום, אני ובן זוגי מעוניינים לרכוש דירה ביחד והוריי רוצים לעזור לנו בסכום של 600,000 לקנית דירה בשווי 1.4 מליון. את השאר אנו מתכוונים לקחת כמשכנתא יחדיו. הורי ואני מעוניינים שבן זוגי יחתום על הסכם ממון אשר מאבטח את הסכום של הוריי (שהוא בעצם עבורי) במידה וחלילה משהו משתבש בנישואין שלנו. פניתי לעורך דין אשר הציע כי נוסח הטאבו יהיה לפי האחוז היחסי שכל צד משקיע בדירה. כך שיוצא שהחלק שלי בדירה הינו 70 אחוז ושלו 30 אחוז. בתחילה חשבנו שניתן לערוך הסכם ממון שמאבטח את סכום הכסף ולא את החלק בנכס. רציתי לדעת אם יש עוד אפשרויות להסכם ממון אשר יבטיח את סכום הכסף אשר הוריי נותנים לי במקרה של גירושין. תודה רבה אורית

  השב
 • 14:22, 15 בפברואר 2015

  שלום אורית
  צדק עוה״ד שאמר שאפשר לרשום הדירה באחוזים שונים , אבל ללא הסכם זה לא יתן לכם ביטחון מלא שכן על פי החוק לא משנה איך הדירה רשומה ובאיזה אחוזים, במקרה גירושין החלוקה היא חצי חצי, אלא אם כן יש הסכם ממון.
  כך שבכל מקרה אתם צריכים הסכם ממון כדי להבטיח שתקבלי הסכום במקרה של פרידה
  אתם יכולים להתקשר לעו״ד ומגשרת משפחתית מוסמכת הדרה מטר 0544745085

  תגובה
 • 14:30, 15 בפברואר 2015

  תודה על התגובה המהירה.
  רציתי לשאול האם יש אפשרות לנסח הסכם ממון שבו הדירה רשומה חצי חצי אבל בזמן של גירושין אני מקבלת את הסכום אשר הוריי נתנו לי במתנה לרכישת הדירה?
  בן זוגי ואני מתכוונים לערוך שיפוצים בדירה ועל כן להשביח אותה ולכן אני לא בטוחה שחלוקת אחוזים בצורה לא שוויונית תהיה הוגנת.

  מה דעתך?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.