חלוקת ממון בעת גירושים - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • אהוד

  נשלח ע"יאהוד 08:58, 11 בינואר 2016

  שלום - אני ובת זוגי עומדים להינשא בקרוב והחלטנו לשכור דירה ביחד. בנוסף החלטנו לפתוח ביחד חשבון בנק משותף שאליו ננהל את כל ההוצאות וההכנסות של משק הבית. כל זה מתוך רצון להיכנס בצורה שווה (בהבט הכלכלי) לחיי הנישואין. שאלתי היא : גם אני וגם בת זוגי החלטנו להשאיר כל אחד את החשבון בנק הישן שלו פעיל ולא לסגור אותו. מה שכן, לי ישאר שם סכום כסף ממכירת דירה. שאלתי היא האם הכסף הזה יהיה "מוגן" עתידית או שבת זוגי תוכל לדרוש חלוקה שווה של הממון במקרה של גירושים??? אציין עוד שאין בכוונתי להפקיד לשם בעתיד עוד כספים אלה רק "לשמור" על הקיים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

  ליאור יניר,מנהל הפורום

  09:50, 11 בינואר 2016

  שלום

  בנוגע לשאלתך אציין כי במידה ויעשה שימוש בכספים המצויים בחשבון הרשום על שמך לצרכים המשפחתיים או במידה ויופקדו לחשבונך כספים במהלך הנישואין ,ניתן יהא לראות את החשבון כמשותף ובת זוגתך תוכל לדרוש מחצית מהכספים אשר יוותרו בחשבונך. יש לציין שגם לך תהא את אותה הזכות בכל האמור לחשבון הבנק המצוי על שמה בהתקיים האמור.
  בנוסף בית המשפט יכול, במקרה וחלילה תחליטו לסיים את נישואיכם , לראות את החשבונות האמורים כמשותפים במידה והשיתוף היה קיים במלואו בכל שאר הנכסים המצויים בבעלותכם.
  במידה ותחליטו לחתום על הסכם ממון תוכלו להוציא את חשבונותיכם הנפרדים מהנכסים ברי האיזון.

  בהצלחה

  ליאור יניר, עו"ד מנהלת הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.