המנעות מהסכם ממון והגנה על דירה בעת גירושין - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 11:05, 29 באוגוסט 2016

  היי אני מתכנן לקנות דירה ראשונה שתשמש להשקעה באזור ה800K. אני כרגע רווק וכנראה שב5 שנים הקרובות אני אהיה נשוי. רציתי לשאול האם יש דרך לקנות דירה ולהגן עליה במקרה של גירושין גם בלי הסכם ממון. חשבתי על הצעד הבא: אקנה דירה על שמי ואקח עליה משכנתא, לא אשלם מס רכישה. לאחר מכן אעביר אותה לאבא שלי במתנה. ע"פ החוק הוא (שזה בעצם אני אשלם במקומו) ישלם מס רכישה בגובה 1/3 מהסכום. הדירה תהיה רשומה על שמו. וככה במקרה של גירושין לא יוכלו לחלק אותה חצי לבת זוג. האם רעיון נשמע סביר ? בעיות שחשבתי עליהן: - האם בית הדין יכול לטעון שמדובר בהסכם פיקטיבי וכן לחלק לחצי את הדירה במקרה של גירושין ? - מה קורה שאני מעביר מתנה את הדירה לאבא שלי? האם אני יכול עדיין לשלם בעצמי את המשכנתא שנשארה על הדירה במקום שהוא יקח משכנתא חדשה (כנראה כבר לא יביאו לו משכנתא כי הוא מבוגר) תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

  ליאור יניר, עו"ד,מנהל הפורום

  10:49, 1 בספטמבר 2016

  שלום
  שאלותיך רבות עם זאת אנסה לענות בקצרה. דירה שנקנתה בטרם הנישואין (כפי הגדרתך אינך נשוי), אינה מהווה חלק מאיזון המשאבים אלא אם אתה ובת זוגתך תישאו יחדיו בתשלומי המשכנתא
  ואז ניתן לראות כוונה של שיתוף כאשר את אחוז השיתוף תבחן הערכאה השיפוטית.
  על מנת לרכוש דירה בטרם נישואין ולהותירה עימך, רצוי להגיע להסכם ממון אשר יסדיר את הנושא האמור, ואף נושאים אחרים.
  על ההסכם להיות מאושר בערכאה משפטית ולקבל תוקף של פסק דין.
  בהצלחה
  ליאור יניר, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.