כמה זמן לוקח לרשום סימן מסחר? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 13:00, 19 בנובמבר 2013

  שלום, רציתי לברר כמה זמן לוקח לרשום סימן מסחר?

  השב
 • 14:48, 19 בנובמבר 2013

  שלום אלון.

  תודה על המייל.

  הזמן הנדרש לרישום סימן מסחר תלוי בעומס בלשכת סימני המסחר. ככל שיש יותר עומס, הרישום מתעכב. נכון להיום, בקשה לסימן מסחר נבחנת כ-10 חודשים לאחר יום ההגשה. אם לבוחן סימני המסחר אין הערות/דרישות, הסימן מתפרסם ביומן סימני המסחר ולצדדים שלישיים ניתנת תקופה בת 3 חודשים להגיש התנגדויות לרישום הסימן. אם לא מוגשת התנגדות, סימן המסחר נרשם ומונפקת תעודת רישום.

  בקיצור, נדרשת תקופה שבין שנה לשנה וחצי לרישום סימן מסחר.

  אם הרישום דחוף, ניתן לבקש רישום מזורז על ידי תשלום אגרה והגשת בקשה מתאימה.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.