פרסום ממומן בגוגל המפר זכויות - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 11:41, 29 ביולי 2012

  כאשר מחפשים את שם החברה שלי בגוגל, חברה גדולה, מתחרה, התחילה בימים אלה לפרסם עצמה בגוגל בהודעות הממומנות. אין לי רישום סימן מסחר. האם זו הפרה? האם ניתן לקבל צו מניעה או פיצויי הפרה, כאשר קשה מאד להוכיח נזק?

  השב
 • 12:11, 29 ביולי 2012

  שלום מוטי,

  תודה על המייל.

  ראשית, הגיע הזמן שתרשום סימן מסחר המכסה את שם החברה שלך.

  שנית, באופן כללי, לפי פסק דין "מתאים לי", בנסיבות מסויימות, בתי משפט מתירים הודעות ממומנות ב-google.

  יחד עם זאת, קישור ממומן (ad words), הינו תחום מאד בעייתי ולא ברור. ישנה פסיקה חדשה, "קליין נגד גוגל", האוסרת קישור ממומן בתנאים מסויימים.

  אכן קשה להוכיח נזק, אך על פי חוק העוולות המסחריות, ניתן לקבל פיצויים ללא הוכחת נזק.

  בסופו של יום, אני מציע לך לקבל יעוץ משפטי מעו"ד שיבחן את נסיבות העניין.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.