2 חלקים למילוי בטופס רישום סימן מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 14:50, 5 באוגוסט 2012

  בבקשת הרישום ישנם 2 חלקים שאני מתקשה למלא ואודה מאוד על עזרתכם: 1.בחלק הראשון של הבקשה בו יש ריבוע האם עלי פשוט לגזור ולהדביק את הסימן? 2. בחלק החמישי בבקשה ישנה קטגוריה של סחורות ושירותים ואני לא ממש מבין כיצד ממלאים אותה האם ישנה רשימה של סוגים אשר מתוכה יש לבחור או שעלי להמציא? אודה מאוד לתשובתכם.

  השב
 • 16:06, 5 באוגוסט 2012

  שלום גיל,

  תודה על המייל.

  1. הנך רשאי לגזור ולהדביק.

  2. אכן, בתקנות סימני המסחר - 1940, ישנה רשימה של סחורות ושירותים.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.