חוזה בע"פ וחוזה בכתב - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
  • ברוך

    נשלח ע"יברוך 12:04, 13 בנובמבר 2013

    האם חוזה "שנחתם" בעל פה אחרי שנחתם חוזה בכתב בין 2 בעלי עסק מבטל את החוזה בכתב? בחוזה בעל פה נאמרים דברים הפוכים ממה שנחתם בחוזה בכתב.

    השב
  • 13:16, 14 בנובמבר 2013

    שלום ברוך, הוזה הוא חוזה ואין זה משנה כלל באם הוא בעלפה ו/או בכתב, זה פשוטם של הדברים. משמעותם הרבה יותר מורכב משום שיש צורך בהוכחת ההסכם בעלפה, אתה עשוי לפספס או שיהיה לך קשה עד מאד להוכיח (זכור כי הליכי משפט מתנהלים על פי ראיות ונטל ההוכחה הנו במפתנך.
    זאת ועוד, סעיף 80 לחוק הפרוצדורה מדבר על כך שסתירת מסמך בכתב תעשה על ידי מסמך (ולך אין מסמך שכזה.
    נכון הסעיף הנו כמעט "אות מתה" ברם עדיין קיים בספר החוקים.
    המלצתי לך להיוועץ בעורך דין בטרם תקבל החלטה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.