מצב ביש שלי כפרילנסר והגנה על זכויותי - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 07:03, 13 במרץ 2014

  אני פרילנסר שעובד בטיפול בלקוחות של חברה. אני עובר הליך של התשה ככלי שאיני לגמרי מבין את מטרתו. אולי כן, המחלקה אינה מתקדמת העלאה אבל יש עשרות לקוחות שחתומים איתם על הסכמים לעוד מספר שנים. המנהל שהוא אחד הבעלים אינו מעוניין לנקוף אצבע רק שיש איומי תביעה. שההנהלה בחרה בדרך התשה. צמצום תנאים לבצוע העבודה שלי. הגבלת שעות וזמנים במשרד, ועוד אמצעי התשה. המטרה לדעתי היא מינימום השקעה ומקסימום רווח כי יש כסף שממשיך להכנס מהלקוחות הקיימיים. שיטת ההתשה בריחה מאחריות, בלי לבוא ולקחת אחריות ולשלם את המחיר גורמת להם לבחור בלהתיש אותי! אני בספק לגבי מטרה מוצהרת. כי הם חתמו על הסכמי השירות. הבחירה הזו הבנתי אופינית להנהלה כדרך פעולה לאחר שנודע לי כי עשו כך לעוד עובדים. הם חוגגים ולא מוכנים לשלם את מחיר על הבעיות. אציין שיש לי הסכם בכתב המסדיר את חובות הצדדים! אך ללא תנאי סיום ההסכם. שאלתי היא באיזה אופן עלי לפעול כדי להגן על זכויותי הרי הם הולכים על הקצה בכוונה! שלא יהיה ספק מדובר בטיפוסים פסיעופטים שההסכם הוא למראית עין. היסטורית ההתנהלות שלהם ברורה התשה. מאבק משפטי נגדם יתיש יותר! האם יש הגיון בלגרור אותם לפעולה חד צדדית ולגרום להם להתשה עד שיודיעו על אחריותם מול הלקוחות? או יש דרך שיש בה פתרון שובר שוויון במובן של היפוך ההתנהלות מולם? למשל הודעה בכתב? או שזה מבוי סתום? מכתב הודעה נשלח פעם בעבר ועורר התנפלות נגדית חסרת רסן. מה יפעל נכוןבמצבזה?

  השב
 • 11:52, 30 במרץ 2014

  לפרילנסר (אינו עובד ביחסי עובד מעביד), אין זכויות של "עובד" למול "המעסיק", שאלתך יפה ברם מורכבת מהרבה גורמים שונים. יש צורך בהליך קבלת החלטות מסודר אשר אינו יכול לבוא לידי ביטוי באינפורמציה שנתנה. בגדול, השאלה הנה עסקית יותר מאשר משפטית, הייתי מגדיר זאת מה שבין משפט לעסקים. כל תשובה שאתן יכול שתפגע בול, כמו במצב הפוך שתוביל אותך למקום בלתי רצוי. יש צורך בהערכת מצב בטרם קבלת החלטה. אתה מוזמן לפנות אלינו למשרד ו/או לכל עו"ד שתחפוץ לשם ניתוח האירוע. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.