הליך גישור לאחר שהוגשה תביעה על הפרת הסכם - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • אורון

  נשלח ע"יאורון 11:53, 20 באפריל 2016

  אני נמצא בסכסוך עם חברה אשר לא עמדה בהתחייבותה על פי החוזה שנחתם בנינו ומה שסוכם בע"פ, הגשתי כנגד החברה תביעה על הפרת הסכם. השופט שדן בתיק הציע לנו לגשת להליך גישור, ברצוני לשאול האם ההחלטות המתקבלות בהליך הגישור מחייבות את הצדדים? האם דברים שייאמרו במהלך הליך הגישור יוכלו לשמש כראיה כנגדי בבית המשפט? האם הסכמתי להליך גישור מהווה הסכמה או ויתור על זכויות מסוימות או התחייבות לפשרה? האם הליך הגישור דוחה את המשך ההליך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  18:07, 20 באפריל 2016

  אורון שלום,

  החלטות המתקבלות בהליך גישור מחייבות את הצדדים רק עם הצדדים הגיעו להסכמה (פשרה) במהלך הליך הגישור והעבירו באמצעות המגשר הודעה בדבר ההסכמות (הפשרה) לביהמ"ש. דברים שייאמרו בהליך גישור אינם יכולים להוות ראיה כנגדך בהליך המשפטי. הסכמתך לגשת להליך גישור אינה מהווה הסכמה לוויתור על זכויותיך ואינך מחויב לפשרה. הליך הגישור דוחה את המשך ההליכים. בתום הליך הגישור (בין אין הצדדים הגיעו להסכמה ובין אם לאו), ההליך המשפטי מתחדש (יש להעביר הודעה מתאימה בכתב לשופט הדן בתיק).

  בברכה,
  ירון

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.