הפרת חוזה עם קבלן - עבודות שיפוץ ואינסטלציה - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 17:59, 1 ביוני 2016

  שלום, התקשרתי עם קבלן עבודות שיפוץ ואינסטלציה בחוזה. על פי תנאי החוזה נדרשתי להשקעה של סכום ראשוני בתמורה להכשרה קצרה שבסיומה על פי החוזה הקבלן היה אמור להעביר לי עבודות לפחות שלוש פעמים בשבוע. בחוזה סוכם שבמידה והקבלן לא יוכל לספק לי מינימום של 3 עבודות בשבוע הוא יישלם לי שכר עבור 3 עבודות בשבוע. במידה ויספק לי יותר מ 3 עבודות בשבוע אקבל את ההפרש. בפועל הקבלן לא מעביר לי 3 עבודות בשבוע כבר יותר משלושה חודשים. למרות שפניתי אליו מספר פעמים, הקבלן מסרב לעמוד בהתחייבותו. האם באפשרותי לתבוע את הקבלן ואם כן באיזה עילה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  09:16, 2 ביוני 2016

  איציק שלום,
  לאור העובדה שהחוזה שנחתם בנך לבין הקבלן אינו מונח לפני אתייחס לשאלתך במישור המשפטי.
  לאור תיאור העובדות שציינת לעיל, באפשרותך להגיש תביעה לאכיפת הסכם ו/או הפרתו.
  כאשר מדובר במצב בו לא ניתן לאכוף את ההסכם, אזי העילה תשתנה להפרת הסכם ( זה בתנאי שביקשת זאת בכתב התביעה), שאז מלבד הסנקציות המנויות בהסכם שעליו חתמת עומדות לך התרופות המצויות בחוק החוזים תרופות.
  בהצלחה,
  ירון

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.