כפיית יציאה מהסכם שותפות וקבלת החלק שלי - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • דקלה

  נשלח ע"ידקלה 11:49, 8 במאי 2012

  שלום אני ובת דודתי שותפות בחברה שהקמנו יחד כבר למעלה מ-10 שנים. בשנים האחרונות אנחנו לא מסתדרות ולא מסכימות כמעט על כלום. אני מאוד מעוניינת לצאת מהשותפות ולקבל את חלקי. בת דודתי לא מעוניינת למרות הסכסוך בינינו. האם אני יכולה לכפות את יציאתי מהשותפות ומהחוזה בינינו ולקבל את מה שמגיע לי? תודה

  השב
 • 10:44, 15 במאי 2012

  דקלה שלום,

  התשובה לשאלתך מורכבת, ולא סיפקת לנו מספיק נתונים על מנת שנוכל להשיב. למשל, האם מדובר בחברה או בשותפות? האם יש ביניכם הסכם שמסדיר יציאה של מי מכן מהחברה/השותפות במקרה של סכסוך? האם קבעתן מנגנון של בוררות או גישור? האם ניסחתן תקנון שייתכן ומסדיר מצב של סכסוך? כאמור, על מנת להשיב לשאלתך, עלינו לבדוק את מערכת ההסכמים ביניכן ואת מסמכי ההתאגדות של החברה/השותפות. נשמח לעמוד לרשותך בכל עת.
  ערן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.