חברה ממשלתית הזמינה ממני מוצר וביטלה את העסקה לאחר שהמשלוח יצא מסין - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 11:50, 17 במאי 2012

  חברה ממשלתית הזמינה ממני מוצר (מכשיר אלקטרוני), שב"כ אני מוכר מעט מאוד ממנו בשנה(כ-5 יח' בשנה). החברה הזמינה 20 יח' עבור פרוייקט שלהם. את המוצרים אני רוכש מסין ומשלם ליצרן במזומן. לאחר שהמשלוח יצא מסין, צילצלו מהחברה וביטלו את העסקה מכיוון שהפרוייקט בוטל. האם מותר להם לבטל את העסקה? אין מה לציין שיצרן בסין כמובן שלא יקבל את המכשירים בחזרה. בנוסף, רק עלות המשלוח הייתה קרוב ל-1000$. מה היה קורה אילו היו מזמינים 100 יח' והייתי צריך לקחת הלוואה מהבנק. זה מתכון בטוח לפשיטת רגל. האם אין הגנה מפני ביטול עסקה במקרה כזה?

  השב
 • 00:00, 18 במאי 2012

  גיא שלום,
  אתה בהחלט זכאי להגנה. ההזמנה היא חוזה לכל דבר, וביטול העסקה הוא הפרה של החוזה. לפי החוק הנך זכאי לדרוש את מימוש העסקה, ולחילופין - לקבל פיצוי על הנזק שנגרם לך, לרבות אובדן הרווח. מציע שתפנה אליהם במכתב דרישה, עדיף באמצעות עו"ד, ואם לא תצליח להגיע איתם להסדר, לשקול הגשת תביעה.
  בברכה,
  ערן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.