• 12 באוגוסט 2013

    האם הכתובה תקפה?

    אשמח לברר בקשר לנישואין עם כתובה שנערכו בין שני בני זוג אלמנים, כשהאישה סירבה במשך כל השנים לגור עם הגבר, ונפרדה ממנו לאחר 5 שנים.
    כעת לאחר 5 שנים שלא היו בקשר, הגבר נפטר והיא דורשת את דמי הכתובה מיורשיו.
    האם על היורשים חובה לשלם לה,
    אציין כי בידי היורשים קבלות רבות המעידות על מתנות בשווי רב שהגבר קנה לאישה בימים שהיו בקשר, משך 6 שנים. וכן הוכחות שמעולם לא חיו יחד אלא כל אחד בביתו, למרות שהגבר רצה שתעבור לגור עמו, אך היא סירבה. תודה מראש.

    12 באוגוסט 2013
  • 15 באוגוסט 2013

    האם הכתובה תקפה?

    שלום רב
    הסמכות לדון בענייני הכתובה, במסגרת הליך של גירושין, נתונה לבית הדין הרבני, שלו יש את הסמכות הייחודית לדון בנושא. אוסיף כי במקרה שלך, לבית המשפט לענייני משפחה ישנה גם כן סמכות לדון בכתובה מן העיזבון.

    כמו כן, אציין, כי הכתובה הנה מסמך משפטי לכל דבר ועניין, שכן מטרתה היא להבטיח את מצבה הכלכלי של האישה וכן למנוע מצב אשר בו הבעל מתגרש מאשתו בקלות דעת. בנוסף, חשוב לציין כי, הסכום הנקוב בכתובה נועד גם להבטיח את פרנסתה של אלמנה לאחר שבעלה נפטר (זכות זו מעוגנת בסעיף 104 לחוק הירושה).
    ישנן מס' עילות למניעת קבלת הכתובה, וביניהם:
    אישה אשר עוזבת את הבית המשותף ללא כל סיבה מוצדקת עלולה לאבד הן את מזונותיה והן את כתובתה.
    עילת המורדת- אישה אשר מסרבת לקיים יחסי אישות עם בעלה, ללא כל סיבה מוצדקת, תוכרז על ידי בית הדין הרבני כמורדת ואז תישלל ממנה הזכאות לכתובתה.
    אין לי מספיק פרטים בקשר לאופי הקשר בזמן הנישואים, כמו גם סכום הכתובה והיקף העיזבון, מי היורשים הנוספים וכו' - ועל כן יש להיוועץ עם עו"ד במקרה הפרטני - לראות את ההוכחות שישנן ואז לקבל את ההכוונה התאימה לסיכויי התביעה לקבלת הכתובה, ומענה לשאלה, אם היורשים חייבים לשלם את שווי הכתובה.
    בהצלחה,
    www.behore.co.il

    15 באוגוסט 2013
    • 2 בספטמבר 2013

      האם הכתובה תקפה?

      האם הכתובה כתובה גם אם אין רישום של הנישואים ברבנות?
      תודה מראש

      2 בספטמבר 2013
      • 2 בספטמבר 2013

        האם הכתובה תקפה?

        סליחה, האם היא תקפה?

        2 בספטמבר 2013
        • 2 בספטמבר 2013

          האם הכתובה תקפה?

          שלום
          יש לקבל פרטים נוספים בפגישת ייעוץ ע"מ לענות על שאלותייך.
          בהצלחה,

          2 בספטמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?