האם יש דרך נכונה למיסוי עתידי של היורשים? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • גרי

  נשלח ע"יגרי 17:03, 28 בנובמבר 2013

  הורה נפטר וייש דירה רק על שמו בחבד. לכל ילד והורה הנותר דירה, האם יש דרך נכונה יותר לעניין מיסוי עתידי של היורשים שנכונה יותר? למשל לא להעביר את הנכס על היורשים עכשיו? אולי ההורה הנותר יתן במנה לילדים? כבר עכשיו? האם דרך הירושה הרגחלה מגנה ממיסוי עתידי? או שנדרשת פעולה יזומה כמו צוואה או העברה במתנה בעודו בחיים של ההורה הנותר? תודה? המטררה היא לא לעשות פעולות שבסוף יתגלו כטעות מיסויית

  השב
 • 11:02, 8 בדצמבר 2013

  גרי שלום
  הואיל ואנוכי עוסקת אך ורק בדיני המשפחה וירושה אינני יכולה ליתן לך תשובה עניינית. מכל מקום, נראה כי בנסיבות המפורטות בשאלתך אין אתה נזקק לעורך דין מתחום המשפחה ועל כן, הייתי מציעה כי תפנה לייעוץ מכוון לעו"ד המתמחה בתחום מיסוי מקרקעין שאז יוכל לעשות לך את התכנון הנכון במיוחד לנוכח הרפורמה החלה החל מיום 1.1.14.
  אגב כך אייעץ לך לפנות ישירות לעורך הדין ולא באמצעות הפורום כי תכנון מס הינו דבר המצריך התייחסות עניינית ופרטנית כל תשובה שתינתן כלאחר יד תהיה לא רצינית ולא ראויה.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.