איזון משאבים על נכסים וממון קיימים בפירוק שיתוף - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • רון לוי

  נשלח ע"ירון לוי 12:05, 7 במאי 2014

  שלום רב, אני ואשתי כרגע לקראת פירוק שיתוף וגירושין ועד כמה שאני יודע בפירוק שיתוף עושים איזון משאבים על נכסים קיימים וממון קיים ולא על כסף שאבד\היה. היא רוצה את כספי הפיצויים שלה ושלי שנפדו לפני עשר-עשרים שנה וכבר לא קיימים עקב השקעות בבורסה שעשיתי והפסדתי. האם היא צודקת או שמא באיזון משאבים תמיד מסתכלים רק על מה שקיים כרגע בכל מקרה? תודה מראש

  השב
 • 12:13, 7 במאי 2014

  רון שלום
  ככלל, הדרך לאיזון המשאבים נעשית בהתאם להוראות חוק יחסי ממון בין בני זוג. מבלי להתייחס למקרה שלך, אציין כי איזון המשאבים נעשה ממועד הנישואין ועד למועד פרוץ הקרע, לאמור: או הגשת התביעות, או מועד הפירוד או מועד הגירושין בפועל - הכל לפי העניין.
  ההנחה היא שכל השקעה (למעט חריגים) לטוב ולרע נכללת בתוך האיזון וככל שלא נעשו העלמות כספים הרי שהסכומים הקיימים במועד הקובע - הם שיחולקו, כך למשל אם היית מרוויח בבורסה הרי שהייתם חולקים ברווחים.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.