מהן זכויותי לאחר עזיבת הבית? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • ריוה

  נשלח ע"יריוה 15:35, 9 בנובמבר 2015

  שלום, אני מעוניינת לעזוב את הבית (אין סיכוי שבעלי יעשה זאת). 2 ילדות (18, 13) בית פרטי בבעלותנו. מה הן זכויותי? האם אוכל לדרוש השתתפות בשכ"ד? האם אוכל לדרוש מזונות עבור הילדה בת ה- 13 במידה ותגור איתי? תודה,

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  18:50, 9 בנובמבר 2015

  שאלותייך הקצרות מקיפות יריעה שלמה של ייעוץ פרטני ומקיף שתלוי בנסיבות שבינך לבין בעלך. בדרך כלל האב צריך לשאת במדור קטינים וכשמדובר בקטינה אחת הרי ששיעור המדור יעלה ל30%. הבת הבגירה זכאית למזונות בגירה (אם סיימה לימודים תיכוניים) בשיעור 1/3 מדמי המזונות הקבועים, ואילו בת ה-13 זכאית למזונותיה מאביה בשיעור שייקבע על ידי בית המשפט או בהסכם.
  עצם עזיבתך את הבית - ככלל - לא תפגע בזכויותייך, ואולם בטרם תעשי זאת עלייך לקבל, כאמור, ייעוץ המתאים לנסיבות של משפחתך
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.