חלוקת כספי הפנסיה בהליך גירושין - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 14:10, 29 בדצמבר 2015

  שלום רב אני בהליך גירושין וכבר לגמרי מבולבלת מנושא חלוקת כספי הפנסיה-בדקתי על פי התלושים שלי ושל בעלי כמה כל אחד מאיתנו צבר (הן מהפקדות המעביד והן מהעובד) וראיתי שצברתי יותר. מכיוון שבן זוגי השאיר לשיקולי אם נתחלק או לא- החלטתי שלא. אלא שאני קוראת עכשיו ונראה לי שלא חישבתי נכון. קראתי שצריך לערוך חישוב אקטוארי שמתחקה אחרי שיויון הזכויות הפנסיוניות שנצברו בתקופת הנישואין ואז לקבוע את חלקו של כל אחד מבני הזוג בזכויות: מה זאת אומרת? האם החלוקה אינה 50%-50%? האם בסדר שחישבתי מה הצבירה או שהייתי אמורה לחשב מה הפנסיה הצפויה ע"פ הכספים שנצברו, או שברגע שגיליתי שצברתי יותר אין זה משנה? האם זה משנה שחישבתי ע"פ התלושים ולא ע"פ דוחות קרנות הפנסיה?

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  14:54, 1 בינואר 2016

  טל שלום
  החלוקה השוויונית הינה אך ורק לגבי הכספים שנצברו במהלך הנישואין. ישנם פרמטרים רבים אשר יכולים לסייע בחשיבה על עניין הכדאיות
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.
  בברכה
  רינה פוליטי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.